Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Korea: super szybki Internet do 2010 roku

Korea Południowa planuje stworzenie ogólnokrajowej infrastruktury umożliwiającej dostęp do Internetu o przepustowości łącza od 50 Mb/s do 100 Mb/s. Plany mają być zrealizowane do 2010 roku – zapewnia południowokoreańskie Ministerstwo Informacji i Komunikacji. Jeżeli wszystko się powiedzie, to państwo będzie wiodło prym pod względem jakości dostępu do Internetu.

Planowana infrastruktura to szerokopasmowa sieć konwergencyjna, która zapewni zarówno dostęp do Internetu jak i możliwość świadczenia usług telekomunikacyjnych czy broadcasting. Dostęp do Sieci ma być możliwy z różnych urządzeń.

Rząd południowokoreański planuje, że na realizację projektu potrzebne będzie ok. 80,4 mld USD. Przy wdrażaniu planów w życie zatrudnienie znajdzie ok. 370 tys. osób.

Dodajmy, że już w tej chwili Korea Południowa dominuje pod względem dostępu do Internetu. W tym państwie jest ok. 11,3 mln internautów, którzy mają dostęp do szerokopasmowego łącza (dla porównania w Polsce jest to ok. 1,2 mln osób).