Kontroluj iPhone'a za pomocą myśli

Przedmioty znane do tej pory z filmów science-fiction, powoli wkraczają do naszych domów. Firma PLX Devices zaprezentowała gadżet, który pozwala korzystać z urządzeń przenośnych Apple'a za pomocą myśli.

Podobnie jak w przypadku okularów Cinemizer, można śmiało założyć, że przez dziwny wygląd urządzenia XWave mało kto będzie z niego korzystał poza domem.

Za sto dolarów otrzymamy przedmiot, dzięki któremu, za pomocą myśli będziemy mogli sterować kilkoma aplikacjami first party dla urządzeń iPhone, iPod Touch i iPad. W zestawie z XWave znaleźć można specjalny program, który nauczy nas obsługi gadżetu, prostą grę, aplikację muzyczną i specjalną funkcję "Om Meditation Timer". Twórcy urządzenia udostępnią też software development kit - narzędzie umożliwiające pisanie własnych aplikacji.

Z informacji opublikowanych przed producenta XWave wynika, że na dobry początek użytkownik będzie mógł zmieniać kolor ekranu swojego telefonu i przeglądać posiadaną muzykę. Oczywiście bez używania rąk. Co jeszcze zrobimy za pomocą gadżetu? Cas pokaże.

I choć póki co możliwości urządzenia są dość skromne, to na pewno wiele osób liczy na szybki rozwój tej technologii. Może ona przydać się chociażby osobom niepełnosprawnym chcącym korzystać z telefonu komórkowego czy tabletu.

Pierwsze urządzenia XWave powinny trafić do klientów w październiku tego roku.