Konto e-mail i Outlook 2003 w komplecie

Microsoft testuje właśnie w USA nową usługę, której elementem będzie zaoferowanie klientom kont pocztowych o pojemności 2 GB. Ciekawostką jest fakt, że użytkownicy Microsoft Office Outlook Live otrzymają od Microsoftu kopię programu Outlook 2003, który posłuży im do zarządzania pocztą.

Jak powiedziała rzeczniczka koncernu, usługa jest w tej chwili testowana przez niewielką grupę użytkowników. Poinformowano również, że oprócz konta pocztowego o pojemności 2 GB oraz programu Outlook 2003 jej użytkownicy otrzymają dostęp do usług MSN Calendar i MSN Address Book (z nich także będzie można korzystać z poziomu klienta pocztowego).

Microsoft Office Outlook Live będzie najprawdopodobniej rozszerzeniem oferowanej w tej chwili w USA usługi MSN Premium, w ramach której użytkownicy za niecałe 10 USD miesięcznie uzyskują dostęp do konta pocztowego oraz program, umożliwiający korzystanie z konta za pośrednictwem Outlooka 2002 (lub nowszego).

Rzeczniczka koncernu zapowiedziała również, że finalna wersja usługi Microsoft Office Outlook Live zostanie zaprezentowana w pierwszej połowie 2005 r.