Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Konta dla blogerów na Śledziku

Nasza-Klasa czeka na zgłoszenia blogerów, którzy jako pierwsi chcieliby założyć swoje oficjalne konto w mikroblogu Śledzik. Równocześnie rozszerzono katalog oficjalnych kont w serwisie oraz pogrupowano je w tematyczne bloki.

W styczniu 2010 r. na Śledziku uruchomione zostaną specjalne konta dla blogerów. To kolejny etap rozwijania funkcjonalności oficjalnych kont w mikroblogu.

Dlaczego bloger (z natury niezależny i daleki od "oficjalności") miałby zakładać takie specjalne konto? Co zyska dzięki skorzystaniu z nowej usługi? Przede wszystkim większe możliwości dotarcia. Konta blogerów będą w katalogu tematycznym i będą polecane użytkownikom NK - wyjaśnia Dominik Kaznowski, pełnomocnik zarządu ds. marketingu i PR w Nasza-Klasa.pl. Zatem z punktu widzenia blogera dostaje on szanse skierowania swoich wpisów i/lub opinii do osób, które do tej pory albo nie wiedziały o istnieniu blogów lub po prostu nie mają czasu wchodzić na blogi. Dzięki Śledzikowi mogą w prosty sposób śledzić koleje wpisy. Chcemy równoprawnie traktować media tradycyjne piszące na Śledziku, takie jak serwisy internetowe czy wydawnictwa jak i dać naszym użytkownikom możliwość śledzenia mediów społecznych.

Konta blogerów będą bezpłatne. Chętni mogą się zgłaszać swój akces w komentarzach do wpisu na biznesowym blogu NK. Pierwsza lista blogerów będzie ograniczała się, podobnie jak w przypadku kanałów tematycznych do około kilkunastu kont.

Dziś również konta znanych osób oddzielone zostały od kanałów tematycznych, a dodatkowo katalog podzielony został na konkretne wątki.

Konta oficjalne portali internetowych korzystających ze Śledzika zostały skatalogowane według poruszanych przez nie tematów. Aktualnie dostępne kategorie to: newsy, podróże, nauka/edukacja, film, moto, wnętrza, technologia, biznes, ekologia, rozrywka, muzyka, sport, zdrowie, foto, fundacje, miasta. Katalog zamyka kategoria NK, w której można znaleźć oficjalne kanały Śledzika i NKtalk - najnowszych narzędzi komunikacyjnych NK. Katalog tematyczny będzie stale rozwijany, niebawem można spodziewać się tam kolejnych profili i kategorii.

To przygotowanie do rozszerzenia katalogu o kolejnych partnerów. Obecnie budowana jest lista partnerów chętnych do prowadzenia kont oficjalnych na Śledziku. Prawdopodobnie kolejne konta tematyczne pojawią się na NK tuż przed świętami - czytamy na biznesowym blogu Naszej-Klasy.