Konta dla blogerów na Śledziku

Nasza-Klasa czeka na zgłoszenia blogerów, którzy jako pierwsi chcieliby założyć swoje oficjalne konto w mikroblogu Śledzik. Równocześnie rozszerzono katalog oficjalnych kont w serwisie oraz pogrupowano je w tematyczne bloki.

W styczniu 2010 r. na Śledziku uruchomione zostaną specjalne konta dla blogerów. To kolejny etap rozwijania funkcjonalności oficjalnych kont w mikroblogu.

Dlaczego bloger (z natury niezależny i daleki od "oficjalności") miałby zakładać takie specjalne konto? Co zyska dzięki skorzystaniu z nowej usługi? Przede wszystkim większe możliwości dotarcia. Konta blogerów będą w katalogu tematycznym i będą polecane użytkownikom NK - wyjaśnia Dominik Kaznowski, pełnomocnik zarządu ds. marketingu i PR w Nasza-Klasa.pl. Zatem z punktu widzenia blogera dostaje on szanse skierowania swoich wpisów i/lub opinii do osób, które do tej pory albo nie wiedziały o istnieniu blogów lub po prostu nie mają czasu wchodzić na blogi. Dzięki Śledzikowi mogą w prosty sposób śledzić koleje wpisy. Chcemy równoprawnie traktować media tradycyjne piszące na Śledziku, takie jak serwisy internetowe czy wydawnictwa jak i dać naszym użytkownikom możliwość śledzenia mediów społecznych.

Konta blogerów będą bezpłatne. Chętni mogą się zgłaszać swój akces w komentarzach do wpisu na biznesowym blogu NK. Pierwsza lista blogerów będzie ograniczała się, podobnie jak w przypadku kanałów tematycznych do około kilkunastu kont.

Dziś również konta znanych osób oddzielone zostały od kanałów tematycznych, a dodatkowo katalog podzielony został na konkretne wątki.

Konta oficjalne portali internetowych korzystających ze Śledzika zostały skatalogowane według poruszanych przez nie tematów. Aktualnie dostępne kategorie to: newsy, podróże, nauka/edukacja, film, moto, wnętrza, technologia, biznes, ekologia, rozrywka, muzyka, sport, zdrowie, foto, fundacje, miasta. Katalog zamyka kategoria NK, w której można znaleźć oficjalne kanały Śledzika i NKtalk - najnowszych narzędzi komunikacyjnych NK. Katalog tematyczny będzie stale rozwijany, niebawem można spodziewać się tam kolejnych profili i kategorii.

To przygotowanie do rozszerzenia katalogu o kolejnych partnerów. Obecnie budowana jest lista partnerów chętnych do prowadzenia kont oficjalnych na Śledziku. Prawdopodobnie kolejne konta tematyczne pojawią się na NK tuż przed świętami - czytamy na biznesowym blogu Naszej-Klasy.