Konsylium24.pl: społeczność tylko dla lekarzy

Wystartował elitarny i zamknięty serwis Konsylium24.pl, którego użytkownikami mogą być tylko i wyłącznie dyplomowani lekarze.

http://Konsylium24.pl to społecznościowy portal adresowany do dyplomowanych lekarzy. Przy darmowej rejestracji oprócz tradycyjnych danych osobowych wymagane jest podanie m. in. nr Prawa Wykonywania Zawodu, rodzaju specjalizacji oraz głównego miejsca pracy. W serwisie nie ma również żadnych reklam.

Konsylium24 jest oddolną inicjatywą lekarzy, stworzoną po ty, by pomimo dzielących nas odległości, być razem, być w kontakcie i móc sobie nawzajem pomagać. By wiedzieć więcej, by wiedzieć lepiej, by wiedzieć szybciej. - czytamy na stronie głównej serwisu.

Na łamach portalu toczone są specjalistyczne dyskusje np. o trudnych diagnozach, środowisku lekarskim, punktach medycznych, najlepszych terapiach, systemie służby zdrowia oraz egzaminach lekarskich.

Skąd wziął się pomysł na stworzenie takiego portalu? Pomysł na portal wziął się z dyskusji prowadzonych w grupie znajomych. Z jednej strony były osoby zafascynowane Internetem i możliwościami jakie on oferuje, z drugiej strony byli lekarze. Okazało się, że nie ma w Polsce żadnego serwisu stricte społecznościowego dedykowanego lekarzom. Z drugiej strony wszyscy byli zgodni, że serwis dla lekarzy stworzony wokół idei wzajemnej merytorycznej pomocy, miałby sens, że stanowiłby istotną wartość dla każdego praktykującego lekarza. - mówi Artur Cichoń, Prezes Zarządu

Grupy RX Sp. z o.o., wydawcy serwisu. Po sprawdzeniu tego co się dzieje za granicą, okazało się, że tego typu serwisy istnieją i cieszą się rosnącą popularnością. Utwierdziło nas to w przekonaniu, że warto w projekt zainwestować. - dodaje.

Deklaracja braku reklam w serwisie stwarza pytanie o model biznesowy całego przedsięwzięcia. Dzisiaj trudno nam przedstawić konkretne modele biznesowe dla Konsylium24. Mamy wiele pomysłów, będziemy je testować i patrzeć jak są odbierane przez użytkowników, jak są skuteczne. Jedno jest pewne, nie będziemy stosować intruzywnych form reklamy internetowej. Pragnę też zaznaczyć, że nie planujemy wprowadzenia opłat za rejestrację. W chwili obecnej cały projekt jest finansowany ze środków spółki. - mówi Artur Cichoń.

Konsylium24.pl: społeczność tylko dla lekarzy

Plany na przyszłość? Plany mamy proste. Informować lekarzy o serwisie i wsłuchując się uważnie w ich opinie robić coraz lepszy produkt. W końcu ten projekt jest dla nich. I pośrednio jest też dla wszystkich chorych. Mamy nadzieję, że Konsylium24 będzie skutecznie pomagać lekarzom lepiej leczyć pacjentów, czyli w sumie każdego z nas - podsumowuje Prezes Zarządu Grupy RX Sp. z o.o., wydawcy serwisu.