Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Konkurs na najlepszą stronę WWW. A może pseudokonkurs?

Niewielki konkurs "Rekiny Internetu", którego organizatorem jest firma Maximum Multimedia z siedzibą w Kielcach wywołuje - szczególnie wśród właścicieli mniejszych witryn pragnących zaistnieć medialnie - prawdziwe emocje. Niekoniecznie pozytywne.

W ubiegłym tygodniu nasza redakcja otrzymała list elektroniczny, w którym Konrad Pawłonka żalił się na przebieg głosowania w konkursie. Zgłoszonej przez niego stronie - www.ppa.pl - Polski Portal Amigowy - odjęto 1200 głosów ponieważ głosowano na nie zza granicy. Jak się okazuje, nie ma w regulaminie przepisu, który by na to pozwalał. W efekcie strona wycofała się z konkursu.

Jeszcze niedawno o starcie w konkursie z przyjemnością informował wydawca wortalu poświęconego Okrętom Podwodnym Świata. Pod tą informacją pojawiła się jednak uwaga: Postanowiliśmy wycofać się z tego pseudokonkursu. Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc. To nie jest żaden konkurs tylko zawody w nabijaniu głosów przez dzieci z podstawówki chyba (sądząc po zamieszczanych na ichniejszym forum postach). Atmosfera panuje tam wybitnie sportowa - jeżeli tylko ktoś wysunie się na prowadzenie zostaje opluty przez innych i posądzony o oszukiwanie, o którym notabene nie może być mowy w świetle regulaminu konkursu. Organizatorzy, nie dość, że nie potrafią stworzyć sensownego regulaminu, to wbrew niemu usuwają część punktów uważając je - według swojego widzimisię - za nieuczciwie zdobyte. Jeżeli ktoś ma pretensje i zwraca im na coś uwagę milczą - okazując gdzie mają tego uczestnika - "czekając aż opadną emocje". Słów brak. Kompletny dramat.

Organizator konkursu uciął jednodniową dyskusję na forum, jaka rozpętała się na jego stronie. Według wyjaśnień na stronie organizatora głosy oddane na Polski Portal Amigowy zostały usunięte z powodu oszustwa. Powstała mianowicie specjalna bramka, z której zwolennicy strony www.ppa.pl mogli oddawać nadprogramową ilość głosów. Piotr Szostkiewicz, projekt manager konkursu, w wyjaśnieniu prezentowanym na stronie organizatora podaje odnośnik, gdzie można znaleźć niewyraźny zrzut ekranu bramki. Przyznaje, że wprowadzono zakaz głosowania z zagranicznych IP. Nie można niestety odnaleźć zapisu zmian w regulaminie.

W konkursie mogą brać udział witryny w trzech kategoriach: serwisy informacyjne, serwisy firmowe i witryny prywatne.

Fragment regulaminu konkursu

Głosowanie odbywa się za pośrednictwem Internetu i SMS. Głosujący może oddać przez Internet 3 głosy w ciągu doby, każdy głos na inny projekt. W celu oddania głosu przez Internet należy wypełnić odpowiedni formularz na stronie konkursu. Po oddaniu głosu na podany adres e-mail głosujący otrzymuje wiadomość z prośbą o potwierdzenie głosu.(...) Głosowanie odbywa się tylko poprzez strony konkursowe.

W celu oddania głosu za pośrednictwem telefonu komórkowego należy wysłać SMS'a o odpowiedniej treści na numer podany na stronach konkursu. Przez SMS głosujący może oddać nieograniczoną liczbę głosów, pod warunkiem, że ilość głosów oddanych łącznie na daną stronę przez SMS nie będzie większa niż przez internet - w takim przypadku system nie zaliczy głosów. Wygrywa strona z największą ilością punktów na koncie.

Więcej informacji: http://www.rekiny.pl