Konkurs graficzny GG rozstrzygnięty

Rozstrzygnięto konkurs graficzny dotyczący identyfikacji wizualnej komunikatora Gadu-Gadu, ogłoszony pod koniec kwietnia. Konkurs obejmował cztery kategorie: rewitalizacja logo GG, projekt graficzny strony WWW, projekt graficzny programu ("skórka") oraz tzw. emotikonki. W ostatniej kategorii nagród nie przyznano.

Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem. W ciągu dwóch tygodni przesłano ponad 100 prac. Do ich oceny zaproszono m.in. profesjonalnych grafików, zajmujących się na co dzień projektowaniem.

Zwycięzcą konkursu logo komunikatora GG jest Andrzej Jastrzębski z Łodzi. Jury postanowiło jednocześnie przyznać dwa wyróżnienia dla projektów przygotowanych przez Marcina Filipowicza z Chojnowa oraz Szymona Pluty z Katowic.

W konkursie na stronę WWW komunikatora GG zwyciężył projekt autorstwa Dawida Leśniaka ze Skawiny.

Konkurs na projekt graficzny skórek komunikatora wygrali ex-equo trzej autorzy: Krzysztof Kolatorski z Trzcianki, Andrzej Jastrzębski z Łodzi (który wygrał również konkurs na logo GG)oraz Dawid Leśniak ze Skawiny (który wygrał w konkursie na stronę WWW).

W konkursie na emotikonki nie przyznano nagród.

Piotr Pokrzywa, wiceszef Gadu-Gadu podkreślił, że konkurs wpisuje się w strategię komunikacji z użytkownikami, w których opinie chcą się wsłuchiwać szefowie GG. Zapowiedział, że już za parę dni zostanie udostępniona do testowania nowa wersja komunikatora oznaczoną 7.0 beta.

Niestety w przesłanej informacji prasowej brak jest próbek nagrodzonych prac.