Koniec obniżek cen dostępu do internetu

"Konsolidacja rynku jest nieuchronna", mówią prezesi Netii i Tele2 w czasie, gdy rynek spekuluje o sprzedaży szwedzkiego operatora - podaje "Puls Biznesu".

Operatorzy nastawiają się teraz głównie na rozwój szerokopasmowego dostępu do internetu, a to wymaga efektu skali, ponieważ pociąga za sobą duże inwestycje. W takiej sytuacji nieuchronna wydaje się konsolidacja rozdrobnionego rynku telefonii stacjonarnej - twierdzą Piotr Nesterowicz (dyrektor generalny Tele2) oraz Mirosław Godlewski (prezes Netii).

Konsolidacja to zwykle koniec walki cenowej. Nawet bez niej walka o rynek nie będzie tak zaciekła, jak latem ubiegłego roku, gdy w odpowiedzi na promocję Netii Tele2 zaoferowało "15 miesięcy gratis" - podajehttp://pb.pl . "Ceny detaliczne dostępu do internetu już nie będą spadać, natomiast będą rosnąć szybkości oferowane klientom w tej samej cenie oraz pojawiać się usługi dodane" - mówi Mirosław Godlewski.

Telekomunikacja Polska już w lutym zapowiadała koniec wojny cenowej w szerokopasmowym dostępie do internetu. Wygląda na to, że pozostali operatorzy pójdą w ślady TP.