Koniec kolejnego P2P

Sędzia federalny stanu Illinois poinformował wczoraj, że w ciągu najbliższych kilku dni prawdopodobnie zakaże działalności serwisowi peer-to-peer Madster (dawniej znanemu jako Aimster).

Werdykt taki prawdopodobnie zakończy postępowanie wytoczone Madsterowi przez RIAA, stowarzyszenie skupiające przedstawicieli przemysłu fonograficznego. W uzasadnieniu swojej decyzji sędzia Marvin Aspen napisał, że masowe, nieautoryzowane kopiowanie plików muzycznych nie jest jedynie kwestią niewłaściwych zachowań pojedynczych użytkowników serwisu i że nie wierzy, że operatorzy serwisu nie mają pojęcia o tym procederze. Tym samym sędzia sparował najczęstszy argument przedstawicieli serwisów P2P, tłumaczących, że nie mogą być karani za łamanie prawa przez użytkowników serwisu.

Marvin Aspen dodał również, że operatorzy ex-Aimstera dodatkowo zachęcali internautów do nielegalnego pobierania plików - poprzez płatny program "Club Aimster". Ostateczny werdykt w sprawie RIAA vs. Madster zapadnie prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu.