Koniec Wirtualnego Świata

CD Projekt poinformowała, że mający długie tradycje na polskim rynku gier komputerowych sklep internetowy Wirtualny Świat wkrótce zakończy swoją działalność.

Po 8 latach prowadzenia sprzedaży wysyłkowej zapadła decyzja o zakończeniu sprzedaży i zamknięciu firmy. Decyzja podjęta została przez właścicieli firmy, a jej bezpośrednią przyczyną była ogromna strata firmy w 2002 roku wynikająca z oszukania jej przez firmę kurierską WAB na kwotę przekraczającą 200 000 złotych. Stało się tak, ponieważ większość pieniędzy zainkasowanych przez firmę kurierską WAB za premiery gier Neverwinter Nights i Icewind Dale 2 nie została przekazana Wirtualnemu Światu.

Większościowym udziałowcem firmy Wirtualny Świat obecnie jest CD Projekt, którego przedstawiciel, Michał Kiciński, tak skomentował sytuację: "Na decyzję wpłynęły dwa czynniki. Pierwszy bardzo bezpośredni, to strata spowodowana przez nieuczciwego kontrahenta, który zawłaszczył sobie pieniądze do niego nienależące. Drugim czynnikiem jest stan rynku oryginalnych gier, który niestety nie daje dużej szansy odrobienia w rozsądnej perspektywie aż takiej straty. CD Projekt mający obecnie większościowe udziały w firmie przychylał się do decyzji o zawieszeniu działalności. Chciałbym w tym miejscu uspokoić klientów firmy Wirtualny Świat. W dotrzymaniu wszystkich jej zobowiązań pomoże CD Projekt."

Firma Wirtualny Świat informuje również, że rozpoczęła się wielką wyprzedaż zapasów magazynowych, często po cenach znacznie poniżej cen zakupów. Wyprzedaż będzie trwała do 10 sierpnia 2003. Informacje o wyprzedaży można znaleźć na stronie www firmy pod adresemhttp://www.wirtualny.com . Wszystkie gry są w ograniczonych ilościach, a informacje o dostępnych pozycjach będą na bieżąco aktualizowane.

Jednocześnie Wirtualny Świat informuje, że od 11 sierpnia na wszelkie zapytania odnośnie działalności firmy (zamówienia, reklamacje, dodatkowe informacje) będzie odpowiadać pomoc techniczna CD Projekt pod numerem telefonu (0-22) 519 69 69 lub adresem e-mail: [email protected]