Koniec Monetto

Trwających od blisko roku problemów związanych z funkcjonowaniem jednego z pierwszych serwisów social-lendingowych w Polsce nie udało się rozwiązać. 28 lutego 2010 r. serwis Monetto zostanie zamknięty.

Koniec Monetto
Wszyscy zarejestrowani użytkownicy platformy social-lendingowej Monetto.pl otrzymali wczoraj informację, że serwis zostanie przez spółkę Prender zamknięty 28 lutego 2010 r.

W związku z tym uległy zmianie sposoby spłaty pożyczek. W celu sprawnej realizacji spłaty rat pożyczek po tym terminie, sugerujemy podpisanie aneksu do obowiązujących umów pożyczkowych - brzmi treść informacji rozesłanej przez Monetto.pl Zmiany wymagają jedynie dane rachunku, na który pożyczkobiorca powinien dokonywać spłat pożyczek, z obecnie obowiązującego rachunku Monetto.pl, bezpośrednio na rachunek pożyczkodawcy (Paragraf 3 ust. 4 umowy pożyczki). Aneks do umowy, podobnie jak umowa pożyczki, może zostać zawarty drogą elektroniczną.

O problemach związanych z funkcjonowaniem serwisu pisaliśmy na łamach Internet Standard wielokrotnie (Czytaj: Upadek Monetto? Wg Prezesa to rozwój, Problemów z Monetto ciąg dalszy).

Brak odpowiednich i rzetelnych zasad weryfikacji pożyczkobiorców sprawił, że wielu inwestorów nigdy nie odzyskało pieniędzy pożyczonych w ramach "bezpiecznego" serwisu social-lendingowego. Dodatkowo fatalna obsługa klienta, szwankująca windykacja należności oraz arogancja i nieumiejętność przyznania się do błędów ówczesnego prezesa spółki Prender Łukasza Banacha, spotęgowane brakiem koniecznej interwencji funduszu IIF, który zainwestował w serwis, wpływało na wielką frustrację i niezadowolenie użytkowników.

Niestety nie inwestuję juz w SL żadnych pieniędzy - mówi jeden z byłych inwestorów w serwisie. Na Monetto straciłem ok. 5 tys. zł przez nieporadność, a wręcz szkodliwość społeczną tego serwisu i oczywiście przez nieuczciwych pożyczkobiorców. Dopóki jakiś SL nie stworzy bardzo stabilnych gwarancji odzyskiwania pożyczonych pieniędzy, to patrząc niestety na nasze nieuczciwe społeczeństwo pożyczenie pieniędzy na tego rodzaju portalach jest obarczone bardzo dużym ryzykiem, którego nie pokrywają ewentualne profity.

Aktualizacja: 22 stycznia 2010 10:45

Dodałam komentarz IIF S.A oraz opinię jednego z użytkowników serwisu o przyczynach upadku Monetto.