Koniec MP3.com Europe

Europejski oddział serwisu muzycznego MP3.com zostanie zamknięty na początku następnego tygodnia. Wiadomość została potwierdzona wczoraj przez przedstawiciela firmy. Z MP3.com korzysta w Europie, za pośrednictwem 6 lokalnych serwisów, ponad 8 mln. użytkowników.

Koncern Vivendi (właściciel MP3.com) nie przedstawił na razie powodu zamknięcia serwisu - o planach likwidacji MP3.com Europe nie zostali też powiadomieniu użytkownicy serwisu. Przedstawiciele firmy mówią, że o zamknięciu serwisu wiedzą w tej chwili jedynie reklamodawcy i wytwórnie płytowe.

MP3.com Europe prowadzi serwisy w sześciu krajach na naszym kontynencie: Francji, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech, Holandii i Wielkiej Brytanii. W przeciwieństwie to amerykańskiego serwisu, europejskie witryny oferują nieodpłatnie muzykę początkujących artystów oraz możliwość "stworzenia" własnej radiostacji, na której pojawiają się utwory muzyczne z katalogów dostępnych na stronie. Amerykańskie MP3.com daje swoim użytkownikom dodatkową możliwość zakupienia płyt CD oraz pobrania darmowego oprogramowania do odtwarzania muzyki.

MP3.com Europe zostało założone w 2001 roku.