Konferencja przez telefon komórkowy

Firma Spectel udostępniła rozwiązanie umożliwiające użytkownikom telefonów komórkowych i komputerów przenośnych przeprowadzanie konferencji z kilkoma osobami i przesyłanie danych.

Nowy produkt - MobileConnexion skierowany jest do operatorów telefonii komórkowej, który chcieliby zwiększyć zakres proponowanych usług o dodatkową możliwość prowadzenia konferencji.

System konferencyjny nie jest skomplikowany. Wystarczy, żeby abonent telefonii komórkowej zadzwonił pod wybrany numer, by rozpocząć dyskusję. Pozostali rozmówcy będą automatycznie połączeni z serwerem. Osoby do dyskusji można wybierać z listy znajomych/klientów, którą użytkownik może stworzyć w komunikatorze dostępnym w telefonie. MobileConnexion zapamiętuje również dane dotyczące rozmówcy i w ten sposób, w razie straty połączenia, abonent nie musi się ponownie logować, bo system nie wymaga od niego ponownego podania numeru czy hasła. Rolę usługi autentyfikacyjnej pełni Caller ID.

Spectel pracuje w tej chwili nad dodaniem do produktu rozwiązań z zakresu rozpoznawania mowy, dzięki którym nawigacja i wybieranie odpowiednich opcji mogłaby odbywać się za pomocą głosu użytkownika.

MobileConnexion dostępny jest dla operatorów telefonii komórkowej od 750 tys. USD do 1 mln USD.