Konferencja Computerworld MŚP Roadshow 2012

Organizowana w najbliższą środę przez Computerworld konferencja skierowana jest do małych i średnich przedsiębiorstw. W programie będą prelekcje na temat technologii w małej firmie, bezpieczeństwa oraz kanałów sprzedaży przez Internet. Dla przedsiębiorców udział jest bezpłatny.

Konferencja jest okazją by zapoznać się z najnowszymi trendami w sektorze MSP i poznać najnowsze technologie, które mogą wspomóc prowadzenie biznesu. Prelekcje obejmą outsourcing w IT, zabezpieczanie danych oraz pozyskiwanie funduszy unijnych.

Aby powiększyć zyski i zminimalizować ryzyko strat w przyszłości każdy przedsiębiorca szuka nowych kanałów sprzedaży. Jedna z prelekcji wskaże Internet jako medium mogące zapewnić stabilny wzrost. Michał Wiśniewski i Wojciech Żbikowski z firmy badawczej Gemius poprowadzą prelekcję na temat nowych rynków zbytu, jakie otwiera Internet przed handlowcami. Omówią platformy sprzedaży, zachowania Polaków w Internecie i sposoby jak do nich dotrzeć ze swoim produktem.

Konferencję zamknie panel dyskusyjny "Jak skutecznie sprzedawać w sieci". Takie zagadnienia jak technologie mobilne w e-handlu, korzystanie z zakupów grupowych oraz docieranie do nowych grup konsumentów omówią Kinga Czernik z Kids Town, Andrzej Hamankiewicz z imerge, Tomasz Podsiadły z Megastore, Anna Rak z Trusted Shops oraz Rafał Sobiczewski z Gemiusa.

Dla uczestników z sektora MSP udział w konferencji jest bezpłatny. Pracownicy firm telekomunikacyjnych, informatycznych i doradczych mogą uczestniczyć za opłatą uzależnioną od liczby zgłoszonych uczestników.

Najbliższa konferencja będzie w środę 30 maja w Warszawie. Kolejne odbędą się 12 września w Katowicach i 18 w poznaniu.

Szczegóły, program i lokalizacja konferencji są dostępne na jej stronie internetowej.