Konferencja CommunityStandard 2009 - konkurs rozstrzygnięty

Spośród 20 zgłoszeń wyłoniliśmy zwycięzcę konkursu, w którym prosiliśmy o podanie najdziwniejszego serwisu społecznościowego. Nagrodą jest wejściówka na konferencję CommunityStandard 2009. Przyznaliśmy też wyróżnienie oraz nagrody pocieszenia :)

Po niezwykle burzliwej debacie, zdecydowaliśmy o przyznaniu nagród w konkursie, gdzie do wygrania była wejściówka na jedyną w Polsce konferencję poświęconą społecznościom CommunityStandard 2009.

Przypomnę, iż pytaliśmy o przykład najdziwniejszego i Waszym zdaniem najbardziej niszowego serwisu społecznościowego wraz z krótkim uzasadnieniem.

Zgłaszaliście naprawdę różnorodne projekty. Od społeczności skazańców, czy osób organizujących właśnie ostatnie pożegnanie swym najbliższym, poprzez serwisy łączące fanów tatuowania, hinduskiej kinematografii, pacjentów cierpiących na tę samą chorobę czy ludzi podróżujących tym samym środkiem lokomocji, na społeczności czworonożnych mężczyzn (!), pań poszukujących sponsorów na powiększenie biustu oraz przeżuwaczy lodu (!) skończywszy. Wybór był naprawdę bardzo trudny i do końca nie byliśmy zgodni co do ostatecznego werdyktu.

The winner is ... użytkownik o nicku Meow, z którym już skontaktowaliśmy się drogą e-mailową w celu uzgodnienia szczegółów dotyczących uczestnictwa w konferencji.

Meow zaproponowałhttp://myfreeimplants.com - serwis łączący panie zainteresowane powiększeniem swego biustu, z panami, gotowymi to marzenie spełnić udzielając im wsparcia finansowego. Od początku roku SnowBunny, Brigdet, Tsukimi i dziesiątki innych dziewcząt uzbierały każda po kilka tysięcy dolarów, które przeznaczyły na zabieg wszczepienia implantów. W sumie marzenie o większym biuście ziściło się dzięki serwisowi w ponad 500 przypadkach (!).

Meow wygrał wejściówkę na konferencję CommunityStandard 2009. Gratulujemy!

Bardzo spodobała nam się też propozycja rootnot, który podał przykład serwisu - skąd inąd bardzo na czasie -http://www.patientslikeme.com. Społeczność osób cierpiących na podobne choroby, dzięki której wymieniać się można doświadczeniami związanymi z objawami i leczeniem, serwis dodatkowo oferuje wiele ciekawych funkcjonalności. Dla rootnot przewidzieliśmy 50% rabat na uczestnictwo w konferencji.

Wszystkim pozostałym internautom dziękujemy za udział w konkursie i proponujemy 20% zniżki na udział w konferencji (prosimy o kontakt z organizatorami konferencji w celu ustalenia zasad rejestracji).

Konferencja CommunityStandard odbędzie się 19-20 listopada 2009 r. Wśród omawianych zagadnień znajdzie się m. in. problematyka budowy i monetyzacji społeczności internetowych oraz przegląd najnowszych trendów w zakresie social marketingu. Nie zabraknie premier (w tym m. in. mikrobloga Fejm.pl oraz pierwszej społecznościowej sieci reklamowej) oraz dyskusji panelowych. Gościem specjalnym konferencji będzie Kominek, autor m. in. bloga Kominek.tc, któremu udało się zbudować wokół swojej osoby liczną i nadwymiar lojalną społeczność.

Gratulujemy zwycięzcy i dziekujemy wszystkim za udział w konkursie.