Komunikator dla wszystkich "gronowiczów"

Dotychczasowy system shotów prywatnych (dymków) działających obecnie w Grono.net zastąpiony ma być uruchomionym właśnie komunikatorem. Po okresie testów przez wybranych "gronowładnych" teraz nowe narzędzie dostępne jest dla wszystkich użytkowników serwisu.

Od wczoraj, wszyscy użytkownicy Grona korzystać mogą z nowej usługi - komunikatora umożliwiającego prowadzenie rozmów online z innymi znajomymi "gronowiczami" bezpośrednio przez serwis. Nowa funkcjonalność sprawdzana była przez kilka tygodni przez betatesterów, a następnie uruchomiono ją dla wybranych - tzw. Gronowładnych.

Komunikator umieszczono w lewym dolnym rogu strony. Na pasku mogą wyświetlać się okna konwersacyjne z kolejnymi osobami. W ciągu pierwszych 20 godzin od momentu uruchomienia funkcji - jak podają przedstawiciele Grona - użytkownicy przesłali za jej pośrednictwem 154 tysiące wiadomości.

Nowo wprowadzona funkcjonalno docelowo ma zastąpić stosowany system shoutów (dymków), czyli niewielkich wiadomości tekstowych, wyświetlających się podczas przeglądania Grona. Chat, w porównaniu z dymkami, działa dużo szybciej i jest znacznie wygodniejszy dla użytkowników - mówi Wojtek Sobczuk, współtwórca Grono.net.

Chat umożliwia użytkownikom ustawianie 3 różnych statusów: "widoczny" (osoba widzi swoich znajomych i sama jest dla nich widoczna), "ukryty" (internauta jest niewidoczny dla znajomych, ale ich widzi, ma jednak możliwość rozmowy z dowolną osobą) oraz "wyłączony" (user nie widzi zalogowanych znajomych, nie może prowadzić z nimi rozmowy oraz sam widnieje jako osoba niezalogowana).

Komunikator dla wszystkich "gronowiczów"

Twórcy serwisu zapowiadają wprowadzenie kolejnych funkcji. Będą to powiadomienia, które zastąpić mają dymki prywatne i publiczne. Obecnie testowane są przez naszych Beta Testerów. Chcemy także umożliwić Gronowiczom prowadzenie rozmowy z dowolnie wybranym użytkownikiem serwisu, nie tylko ze znajomymi - wyjaśnia Wojtek Sobczuk.

Wg czerwcowego Megapanelu PBI/Gemius serwis Grono.net odwiedziło 1,1 mln użytkowników, którzy wygenerowali ponad 280 mln odsłon.

Źródło: Grono.net