Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Komputery w dół

O blisko 7% spadła w czwartym kwartale ubiegłego roku ogólnoświatowa sprzedaż komputerów PC - wynika z raportu firmy analitycznej IDC.

O 6,7% spadła w czwartym kwartale ubiegłego roku (w porównaniu z analogicznym okresem roku 2000) ogólnoświatowa sprzedaż komputerów PC - wynika z opublikowanego właśnie raportu firmy analitycznej International Data Corporation (IDC). Opracowanie przynosi jednak również dobre wieści - pod koniec czwartego kwartału analitycy zaobserwowali bardzo wyraźny wzrost popytu na "pecety". I mimo, iż nastąpił on zbyt późno, by "uratować" grudniowe statystyki, to przedstawiciele IDC uważają, że może on oznaczać początek poprawy w branży IT - zarówno na rynku europejskim, jak i w USA.

W analizowanym przez IDC okresie najlepsze wyniki zanotował Dell - to jedyna firma, która zwiększyła w tym czasie sprzedaż (pod koniec grudnia 14,2% sprzedawanych na świecie komputerów pochodziło z jego fabryk). Na drugie miejsce spadł za to Compaq, którego udział w rynku wyniósł w tym czasie 11,2% (czyli o 1,7% mniej niż w roku ubiegłym). Na stałym poziomie pozostała sprzedaż komputerów Hewlett-Packard - w czwartym kwartale 2001 r., podobnie jak rok wcześniej, udział firmy w światowym rynku komputerów PC wyniósł 8%. "Wielką Piątkę" zamykają IBM oraz Fujitsu Siemens.