Kompletny PayPal w Polsce od września?

Serwis Aukcje.org odnalazł na witrynie PayPal notkę o planowanym rozszerzeniu możliwości o przyjmowanie wpłat od użytkowników z zagranicy. Dyrektor generalny polskiego oddziału eBay, Alina Prawdzik, nie chce potwierdzić termin startu, ale nie ukrywa, że prace nad wprowadzeniem pełnej funkcjonalności trwają.

Alina Prawdzik, eBay Polska

Alina Prawdzik, eBay Polska

- Nie możemy wyprzedzać faktów ani informować o planowanych działaniach. Na pewno poinformujemy o wprowadzeniu pełnej funkcjonalności PayPal dla polskich użytkowników eBay, jak tylko będzie to możliwe. Mogę tylko powiedzieć, że cały czas pracujemy nad ulepszeniem eBay.pl, a wprowadzenie pełnej wersji PayPal do Polski jest dla nas bardzo ważne, bo na tym ogromnie zależy naszej społeczności - powiedziała nam Alina Prawdzik, dyrektor generalny eBay Polska.

14 miesięcy temu, w czerwcu ubiegłego roku, polscy użytkownicy zyskali możliwość przesyłania pieniędzy na konta zagranicznych kontrahentów. Przemysław Pluta, dyrektor ds. marketingu zapowiedział wtedy, że eBay.pl ma zamiar wprowadzić pełną funkcjonalnością PayPal'a w Polsce. - Tego chcą użytkownicy, dla których tworzymy eBay.pl.

Według Aukcje.org, oprócz Polski, 14 września PayPal uruchomi przyjmowania wpłat na konta użytkowników również z Czech, Węgier i Tajlandii. Możliwe będzie także przelewanie kwot bezpośrednio na konta w lokalnych bankach.

Firma PayPal, założona w 1998 roku przez Petera Thiela i Maxa Levchina wywodzi się z Kaliforni. Prowadzi serwis, który pozwala transferować pieniądze między użytkownikami poczty elektronicznej, bez sięgania do tradycyjnych, "papierowych" metod, jak czeki czy przekaz pieniężny. PayPal obsługuje transakcje m.in. na aukcjach internetowych, pobierając od nich opłatę. W październiku 2000 roku PayPal został kupiony przez serwis aukcyjny eBay, który zastąpił tym samym własny system o nazwie BillPoint.

***

Wywiad z przedstawicielami eBay.pl: "Jesteśmy tu na wiele lat".