Komórki z kartami

Motorola będzie współpracować z MasterCard w dziedzinie handlu za pomocą telefonów komórkowych z dostępem do Internetu. Obie firmy już należą do międzynarodowego stowarzyszenia, które pracuje nad jednolitymi standardami mobile-commerce.

Obie firmy będą współdziałać w ramach projektów mających zapewnić kompatybilność między elektronicznymi systemami płatniczymi MasterCard a urządzeniami i platformami bezprzewodowego dostępu do Internetu Motoroli.

Firmy planują opracowanie technologii handlu bezprzewodowego nowej generacji. Firmy będą wspierać inicjatywy niedawno utworzonej Globalnej Grupy ds. Kompatybilności Handlu Bezprzewodowego (Global Mobile Commerce Interoperability Group - GMCIG), której są członkami. Porozumienie obejmuje także wspólne działania marketingowe w celu popularyzacji m-commerce.

Ostatnio producenci telefonów komórkowych zawierają coraz więcej umów współpracy ze światowymi systemami kart płatniczych. Informowano już m.in. o współpracy Ericssona i Nokii z Visa Int. MasterCard jest także jednym z czołowych systemów kart płatniczych (znanych w Polsce jako EuroCard/MasterCard, Maestro i Cirrus).