Kominek na konferencji CommunityStandard 2009

Przez jednych uwielbiany i masowo czytany, przez innych potępiany, a nawet znienawidzony. Kominek, najpopularniejszy bloger polskiego internetu będzie gościem specjalnym konferencji "CommunityStandard 2009 Społeczności internetowe".

W blogosferze od czterech lat, choć oczywiście wcześniej internet słyszał i czytał o nim nie raz... Kontrowersje, tabu, skandale - zmiana i ewolucja. Dziś odcinający się trochę od przeszłości i tworzący nowy, funkcjonujący od kilku miesięcy, projekt -http://Kominek.tv . Lojalnej i oddanej społeczności pozazdrościć mu może niejeden wydawca mediowego serwisu internetowego.

Gościem specjalnym konferencji CommunityStandard 2009 Społeczności internetowe będzie Kominek.

Zadałam Kominkowi kilka pytań dotyczących jego wystąpienia na konferencji.

Jak czujesz się w roli gościa specjalnego?

Fatalnie.

Ale jednak zdecydowałeś się wystąpić właśnie na naszej konferencji?

Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że będę gościem specjalnym, czyli kimś, kto wydaje się być godnym wysłuchania. A ja jestem tylko skromnym blogerem, który wypada blado na tle innych prelegentów. Po cichu liczę, że przed moim wystąpieniem wszyscy pójdą na fajkę i wrócą pół godziny później. Przemawianie do pustych krzeseł będzie dużo mniej stresujące.

Chyba przesadzasz. Ta skromność jest wrodzona czy wyuczona?

Kominek na konferencji CommunityStandard 2009
Ja po prostu znam swoje miejsce w szeregu. Jeśli mówimy o społecznościach internetowych i ustawimy mnie w jednym rzędzie z osobami, które rządzą portalami skupiającymi miliony użytkowników, to trudno, żebym się z nimi równał i raczej stanowię coś w rodzaju ciekawostki przyrodniczej.

Dlatego podczas wystąpienia skupię się na prezentowaniu - powiedzmy - nieujawnianych wcześniej ciekawostek związanych z rozwojem blogów i społeczności na nich. Opowiem jak to się stało, że z niczego i zerowym nakładem kosztów zrobiłem coś, co w skali blogosfery jest czymś niespotykanym. Jak - mimo wielu prób - nie udało mi się tego zniszczyć i jakim cudem wytrzymuję z czytelnikami, których oficjalnie przecież nie lubię.

A co do pytania o skromność - chyba jest wrodzona, ale sam w to nie wierzę :-)

Twoje blogi czytane są przez dziesiątki tysięcy internautów, a spece od wizerunku on-line robią szkolenia na bazie casu dr Oetkera.

Te szkolenia są dla półgłówków. Afera budyniowa była nie do uniknięcia, nawet gdybym zamiast żądań o ocenzurowanie tekstu, dostał od nich tylko świąteczną pocztówkę. O tym pewnie też powiem kilka słów.

A czym jest dla Ciebie Twoja społeczność?

Udręką i ekstazą. O tym pierwszym też na pewno sporo powiem. O tym drugim... tylko jeśli na sali nie będzie dzieci.

Wystąpienie Kominka pt. "Seks, krokodyl, budyń i Kominek czyli jak udawać gwiazdę blogosfery" odbędzie się drugiego dnia konferencji - 20 listopada 2009 r.

Szczegółowy program konferencji, sylwetki prelegentów oraz formularz zgłoszenia (ostanie miejsca) dostępne są na stronie http://www.internetstandard.pl/konferencje/communitystandard2009