Kombajn do wiadomości

Firma JetBrains udostępniła nową wersję doskonałej przeglądarki informacji - Omea Reader. Z poziomu jednego programu możemy bez problemu przeglądać wiadomości z grup dyskusyjnych, czytać wątki RSS, przeglądać strony internetowe. W najnowszej wersji aplikacji poprawiono błędy oraz zaimplementowano wiele nowych funkcji postulowanych wcześniej przez użytkowników, dzięki czemu Omea Reader stał się jeszcze bardziej funkcjonalny i przyjazny.

Omea Reader pozwala na gromadzenie informacji z różnych źródeł i przeglądanie ich za pomocą jednego, spójnego interfejsu. Program potrafi gromadzić wiadomości z grup dyskusyjnych, stron WWW oraz z kanałów RSS i ATOM, następnie indeksować je i pokazywać w zdefiniowanych przez użytkownika widokach. Dzięki indeksowaniu wszystkich zasobów, wyszukiwanie interesujących użytkownika informacji jest bardzo szybkie i sprawne.

Grupy dyskusyjne pod kontrolą

Grupy dyskusyjne w Omea Reader

Grupy dyskusyjne w Omea Reader

Program Omea Reader zapewnia możliwość przeglądania wiadomości z internetowych grup dyskusyjnych. Na polskich grupach bez problemu wizualizują się polskie znaki, a dodatkowo po zapisaniu się na konkretną grupę, program automatycznie pobiera informacje o wszystkich uczestnikach dyskusji. Dzięki temu w prosty sposób możemy przeglądać wszystkie posty danego użytkownika i w razie potrzeby, szybko wysłać do niego wiadomość.

Najświeższe informacje na życzenie

Czytnik wątków RSS w Omea Reader

Czytnik wątków RSS w Omea Reader

Obsługa agregatora RSS w programie Omea Reader nie odbiega zbytnio od typowych czytników tego typu. Wystarczy zlokalizować odpowiednie kanały na stronach informacyjnych, a potem skorzystać z wbudowanego kreatora, który wykona za nas resztę pracy. Podobnie jak w autonomicznych czytnikach, program może nas powiadamiać o nowych informacjach oraz automatycznie odświeżać każdy z kanałów.

Zakładkowy menedżer

Menedżer bookmarków i przeglądarka internetowa w Omea Reader

Menedżer bookmarków i przeglądarka internetowa w Omea Reader

Inną ciekawą funkcją jest menedżer zakładek WWW. Omea pozwala importować zakładki z używanej przeglądarki (Internet Explorer lub Mozilla - w tym Firefox), następnie można je dowolnie kategoryzować, dodawać opisy i układać w folderach. Omea potrafi synchronizować wszystkie zmiany, więc będą one od razu widoczne w przeglądarce i na odwrót. Zaimportowane zakładki mogą być w tle pobrane i zindeksowane, co umożliwia bardzo szybkie wyszukiwanie zawartych w nich informacji. Program potrafi także śledzić i informować o zmianach na wskazanych stronach WWW.

Program jest płatny (producent udostępnia 30-dniową wersją testową), jednak do końca roku 2004 można się zarejestrować na stronie producenta i otrzymać darmowy klucz licencyjny.

Program wymaga systemu .NET Framework w wersji 1.1.

Strona domowa

Zmiany w wersji 1.0.2