Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Kombajn do wiadomości

Firma JetBrains udostępniła nową wersję doskonałej przeglądarki informacji - Omea Reader. Z poziomu jednego programu możemy bez problemu przeglądać wiadomości z grup dyskusyjnych, czytać wątki RSS, przeglądać strony internetowe. W najnowszej wersji aplikacji poprawiono błędy oraz zaimplementowano wiele nowych funkcji postulowanych wcześniej przez użytkowników, dzięki czemu Omea Reader stał się jeszcze bardziej funkcjonalny i przyjazny.

Kombajn do wiadomości
Omea Reader pozwala na gromadzenie informacji z różnych źródeł i przeglądanie ich za pomocą jednego, spójnego interfejsu. Program potrafi gromadzić wiadomości z grup dyskusyjnych, stron WWW oraz z kanałów RSS i ATOM, następnie indeksować je i pokazywać w zdefiniowanych przez użytkownika widokach. Dzięki indeksowaniu wszystkich zasobów, wyszukiwanie interesujących użytkownika informacji jest bardzo szybkie i sprawne.

Grupy dyskusyjne pod kontrolą

Kombajn do wiadomości

Grupy dyskusyjne w Omea Reader

Program Omea Reader zapewnia możliwość przeglądania wiadomości z internetowych grup dyskusyjnych. Na polskich grupach bez problemu wizualizują się polskie znaki, a dodatkowo po zapisaniu się na konkretną grupę, program automatycznie pobiera informacje o wszystkich uczestnikach dyskusji. Dzięki temu w prosty sposób możemy przeglądać wszystkie posty danego użytkownika i w razie potrzeby, szybko wysłać do niego wiadomość.

Najświeższe informacje na życzenie

Kombajn do wiadomości

Czytnik wątków RSS w Omea Reader

Obsługa agregatora RSS w programie Omea Reader nie odbiega zbytnio od typowych czytników tego typu. Wystarczy zlokalizować odpowiednie kanały na stronach informacyjnych, a potem skorzystać z wbudowanego kreatora, który wykona za nas resztę pracy. Podobnie jak w autonomicznych czytnikach, program może nas powiadamiać o nowych informacjach oraz automatycznie odświeżać każdy z kanałów.

Zakładkowy menedżer

Kombajn do wiadomości

Menedżer bookmarków i przeglądarka internetowa w Omea Reader

Inną ciekawą funkcją jest menedżer zakładek WWW. Omea pozwala importować zakładki z używanej przeglądarki (Internet Explorer lub Mozilla - w tym Firefox), następnie można je dowolnie kategoryzować, dodawać opisy i układać w folderach. Omea potrafi synchronizować wszystkie zmiany, więc będą one od razu widoczne w przeglądarce i na odwrót. Zaimportowane zakładki mogą być w tle pobrane i zindeksowane, co umożliwia bardzo szybkie wyszukiwanie zawartych w nich informacji. Program potrafi także śledzić i informować o zmianach na wskazanych stronach WWW.

Program jest płatny (producent udostępnia 30-dniową wersją testową), jednak do końca roku 2004 można się zarejestrować na stronie producenta i otrzymać darmowy klucz licencyjny.

Program wymaga systemu .NET Framework w wersji 1.1.

Strona domowa

Zmiany w wersji 1.0.2