Kolporter.pl w rękach IDH

Spółka Internetowy Dom Handlowy przejmuje 100 proc. udziałów w spółce Favente, właścicielu Kolporter.pl. Wartość transakcji to 2 mln zł.

Kolporter.pl w rękach IDH
Kupując Kolporter.pl, Internetowy Dom Handlowy dostanie oprogramowanie, sprzęt elektroniczny oraz magazyn z towarem.

Umowa przewiduje również roczne wykorzystanie domeny kolporter.pl przez Internetowy Dom Handlowy S.A.

IDH jest już operatorem sklepów internetowych: sklepkolekcjonera.pl, stereo.pl, pstryk.pl, dosłuchania.pl, mareno.pl, edvd.pl, ezabawki.pl.

Podstawowy asortyment sklepu Kolporter.pl to książki, muzyka, filmy, gry itd.

Docelowo IDH chce przekierować klientów Kolporter.pl do innych spółki sklepów. Asortyment przejętego e-sklepu pokrywa się bowiem z tym, co oferują Stereo.pl oraz Mareno.pl - informuje Rz.

Kolporter.pl w rękach IDH

"Dzięki transakcji, w wyniku której w posiadaniu Internetowego Domu Handlowego S.A. znajdzie się sklep internetowy kolporter.pl, zyskujemy w ramach grupy kapitałowej nie tylko dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo prowadzące handel internetowy, ale również narzędzie informatyczne, które możemy wykorzystać do dalszej integracji sklepów." - tłumaczy Łukasz Bartczak, prezes zarządu Internetowego Domu Handlowego S.A.

Kolporter oferuje bowiem też program partnerski Extended Sites. Usługa ta polega na darmowym uruchomieniu i obsłudze sklepu internetowego znajdującego się na stronie danego serwisu internetowego. Obecnie korzysta z niej ok. 50 podmiotów, w tym firma Kolporter, właściciel domeny www.kolporter.pl.

"Dodatkowo dzięki szerokiej współpracy z Kolporterem zyskujemy solidnego partnera w zakresie logistyki, będziemy mieć również dostęp do punktów odbioru towaru w postaci stacjonarnej sieci Kolportera na terenie całego kraju, jak i możliwość pracy z zespołem informatyków tej firmy" - dodaje.

Jak mówi Maciej Topolski, rzecznik prasowy Kolportera, współpraca z Internetowym Domem Handlowym S.A. umożliwi firmie realizowanie usług logistycznych - magazynowych, kurierskich itd.