Kolejny protest przeciwko 22% VAT na Internet

Po ogłoszeniu decyzji Senatu o zastosowaniu 22% stawki VAT na usługi internetowe, jeden z klubów parlamentarnych wzywa internautów do reakcji na zapowiadaną podwyżkę – podała PAP.

Prawo i Sprawiedliwość jest zdania, że konsekwencją decyzji Senatu może być wykluczenie dużej ilości Polaków z dobrodziejstwa usług internetowych. Jak podkreślają przedstawiciele klubu parlamentarnego, Internet stanie się „usługą dla wybrańców”. PiS wystosował do internautów prośbę o nakłonienie posłów do głosowania przeciwko decyzji Senatu.

PiS na swojej stronie umożliwił automatyczne wysyłanie e-maili z apelem do SLD. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu takie działanie podjął jeden z członków Platformy Obywatelskiej. Akcja spotkała się z krytyką środowiska internetowego – automatyczne przesyłanie wiadomości do poszczególnych ministerstw doprowadziło do blokady działania rządowych serwerów.

PiS zamierza zrobić wszystko, by Sejm odrzucił poprawkę Senatu.

Zdaniem Kazimierza Marcinkiewicza, jednego z posłów PiS podwyżka VAT-u na usługi internetowe zwiększy koszty dostępu do Sieci o ponad 10%.

Więcej o bitwie o wysokość stawki VAT na Internet w naszym wątku:

http://www.idg.pl/news/watek/25.html