Kolejny polski spamer trafił do sądu!

Wygląda na to, że w naszym kraju spamerzy nie będą mogli już czuć się bezkarni. Do sądu trafiła kolejna sprawa dotycząca przesyłania niezamówionych informacji handlowych. Tym razem na wokandę trafi casus Sanatorium Uzdrowiskowego "Pod Tężniami" – podał serwis Nospam-pl.

Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Gdyni. Wniosek o ukaranie Sanatorium „Pod Tężniami” dotyczy wysyłania spamu w maju tego roku. Nie wyznaczono jednak jeszcze terminu rozprawy.

Przypomnijmy, że to już druga sprawa o spam, która znajdzie swój finał w sądzie. Wcześniej donosiliśmy o postępowaniu sądowym toczącym się w Białej Podlaskiej (Więcej:http://www.internetstandard.pl/news/60863.html ). Oskarżonym jest prezes Centrum Promocji Informatyki, który pomimo sprzeciwu internautów przesyłał niezamówione wiadomości o treściach handlowych.

Co ciekawe, pod koniec ubiegłego tygodnia z CPI dostaliśmy w redakcji kolejną niezamówioną informację handlową! Pomimo tego, że wobec prezesa firmy toczy się proces o spamowanie, CPI dalej nie zaprzestało stosowania tego procederu. Wskazuje to na całkowitą ignorancję prawa.