Kolejny krok

[email protected] odchodzi od modelu firmy medialno-dostępowej i coraz wyraźniej zmierza w kierunku usług telekomunikacyjnych.

Ostatnia transakcja - umowa z dwoma czołowymi amerykańskimi operatorami telewizji kablowej - Coxem i Comcastem - wskazuje, że kurs obrany przez nową prezes zarządu Patti Hart jest utrzymywany. Wobec słabości rynku reklamowego w USA, stara się ona położyć większy nacisk na świadczenie usług dostępowych, a szczególnie szereokopasmowych.

Coraz większą uwagę koncernu przyciaga sektor klientów korporacyjnych. [email protected] zamierza także dzierżawić swoja sieć kablową innym operatorom Internetu. Ambicją koncernu jest skuteczna rywalizacja z innymi dostawcami "szybkiego" Internetu - AOL i Earthlink. Zdaniem analityków przy wsparciu głównego akcjonariusza - AT&T, największej amerykańskiej firmy telekomunikacyjnej - jest to możliwe.

Koncern nie mówi natomiast nic o inwestycjach w sektorze medialnym, chociaż jego składową część stanowi jeden z najpopularniejszych amerykańskich portali - Excite i kilka witryn wertykalnych.

Realizacja telekomunikacyjnych planów będzie uzależniona od uzyskania środków finansowych. [email protected] nie może w tej sprawie dojść do porozumienia z AT&T.

<i>Źródło: Financial Times</i>