Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Kolejny bank ofiarą oszustwa

Tym razem internetowi oszuści zaatakowali Bank of England. Jego użytkownicy otrzymali fałszywe e-maile nakłaniające do pobrania programu, który miał rzekomo zabezpieczać transakcje dokonywane przez Internet. Na szczęście władze banku szybko dowiedziały się o tym procederze i ostrzegły swoich klientów.

Informację podała agencja Reuters. Oszuści postanowili uderzyć na klientów banku w minionym tygodniu. Posiadacze kont otrzymali wiadomości podszywające się pod komunikat administratora Bank of England. W e-mailu przedstawiciel banku nakładaniał użytkowników do pobrania i zainstalowania pliku, który znajdował się w załączniku. Miał to być program służący do ochrony przed oszustami.

Zdziwieni taką informacją klienci zaczęli szukać szczegółowych informacji na ten temat w banku. Do instytucji dzwoniły osoby prywatne oraz firmy. Okazało się, że bank nie wie nic na temat rzekomych programów zabezpieczających, a nadawca e-maili podszywa się pod administratora instytucji.

Klienci natychmiast otrzymali informację o działaniach oszustów. Prawdopodobnie nikt nie zainstalował sobie fałszywego programu znajdującego się w załączniku wiadomości.

Posiadacze kont bankowych coraz częściej stają się ofiarami internetowych oszustów. Najczęstszym procederem jest przesyłanie e-maili podszywających się pod pracowników banku, dzięki którym przestępcy pozyskują cenne dane na temat ich kont.