Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Kolejny atak na użytkowników serwisu Twitter

Cyberprzestępcy znowu zaatakowali użytkowników serwisu mikroblogowego Twitter. Tym razem namawiali do wejścia na stronę zawierającą rzekomo bardzo interesujący film.

Serwis Twitter ostrzegł w sobotę swoich użytkowników przed wiadomościami zawierającymi link rzekomo prowadzący do bardzo interesującego filmu. Co prawda po jego kliknięciu otwierała się strona juste.ru, na której widoczny był film pochodzący z YouTube, lecz niestety była to tylko przykrywka dla ukrytego procesu, a mianowicie uruchomienia zawierającego złośliwy kod pliku PDF, który infekował komputer niczego nie podejrzewającego internauty szkodliwym programem o wzbudzającej zaufanie nazwie "System Security".

Warto dodać, że serwisy społecznościowe cieszą się ostatnio coraz większym zainteresowaniem cyberprzestępców. W Twitterze dodatkowym elementem sprzyjającym rozsyłaniu niebezpiecznych linków jest natomiast ograniczenie liczby znaków w wiadomościach do 140. Wiele osób więc często skraca swoje wypowiedzi do krótkich linków jak TinyURL lub UR.LC i komentarza.