Kolejne zmiany w grupie TP

Zarząd TP SA potwierdził wczoraj, że wiceprezes Telekomunikacji Polskiej SA Bertrand Le Guern odchodzi ze stanowiska. Powodem jest przejście do pracy we francuskim operatorze France Telecom - strategicznym inwestorze TP SA. FT posiada wraz z Kulczyk Holding 47,5 proc. akcji polskiej spółki. O ewentualnych dalszych zmianach w zarządzie decyzje zapadną we czwartek, po posiedzeniu rady nadzorczej operatora.

Na początku kwietnia personalne zmiany nastąpiły w komórkowym ramieniu spółki. Zarządzanie PTK Centertelem przejął Jean-Marc Vignolles, reprezentujący France Telecom. Dotychczas funkcję dyrektora generalnego pełnił Sławomir Skrodzki, który pozostanie wciąż prezesem firmy.

Jak wcześniej informowaliśmy, w lutym z TP Internet odszedł do Canal+ Cyfrowy Yann Gontard. Jak donosi dzisiejsza Rzeczpospolita, w spółce szykują się kolejne zwolnienia, tym razem w Centrum Certyfikacji Signet, wdrażającego podpis elektroniczny. Dziennik pisze, że oficjalnym powodem zwolnień jest "brak spodziewanych dochodów". TPI ponosi straty w związku z inwestycjami (16,5 mld USD) w Wirtualną Polskę, który niedawno ogłosiła bankructwo.

Podsumowanie I kw. 2004 r. France Telecom opublikuje 29 kwietnia. Wyniki polskiego operatora za okres styczeń-marzec poznamy 14 maja br.