Kolejne zmiany kadrowe w Grupie Onet

Michał Bonarowski, dyrektor wydawniczy i redaktor naczelny strony głównej oraz Marek Soból, szef działu platform zostali zwolnieni z Grupy Onet.

Zwolnienia Michała Bonarowskiego, dotychczasowego dyrektora wydawniczego i redaktora naczelnego strony głównej portalu Onet.pl oraz Marka Sobola odpowiedzialnego do tej pory za dział platform, tłumaczone są "kontynuacją rozpoczętego przed rokiem procesu przebudowy i optymalizacji struktur biznesowych" oraz "zorganizowaniem w nowy sposób działań produktów i zwiększeniem przejrzystości w zarządzaniu strategicznymi obszarami portalu".

W komunikacie prasowym informującym o zwolnieniach w Onet.pl zacytowano wypowiedź Grzegorza Wójcika, członka zarządu Onet, odpowiedzialnego za departament portalu, w której nie wyklucza on możliwości nawiązania współpracy redakcyjnej z Michałem Bonarowskim oraz eksperckiej z Markiem Sobolem. Ich wiedza i umiejętności mogą się okazać przydatne przy realizacji przyszłych projektów Onetu - powiedział Wójcik.

Michał Bonarowski związany był z Grupą Onet od 2004 r., gdzie pełnił kolejno stanowiska szefa działu technologia mobile internet oraz dyrektora serwisów informacyjnych. Pracował również jako wydawca OnetLink oraz wydawca programu InterNET24 w TVN24. Od początku stycznia 2007 r. pełnił funkcję redaktora naczelnego i dyrektora wydawniczego Onet.pl, był odpowiedzialny m. in. za stworzenie nowej, odświeżonej wersji strony głównej portalu, które nastąpiło pod koniec 2008 r.

W rozmowie z Internet Standard Michał Bonarowski odmówił udzielenia komentarza, zaznaczając jednak, że jest otwarty na podjęcie pewnych form współpracy redakcyjnej z Grupą Onet. Nie znane są na razie jego dalsze plany zawodowe.

Marek Soból, dotychczasowy dyrektor ds. platform w departamencie architektury i rozwoju produktu w Grupie Onet związany był z firmą od 2000 r. Jako dyrektor w dziale IT zajmował się systemami zarządzania treścią, prowadził projekty specjalne (Big Brother, IQ test), a od 2005 roku zarządzał działem społeczności portalu i usługami komunikacyjnymi.

W rozmowie z Internet Standard Marek Soból powiedział, że w jego przypadku nadszedł czas na zmiany i po odpowiednim odpoczynku, który będzie teraz jego priorytetowym "zajęciem", czas na podjęcie nowych wyzwań. Marek Soból planuje działać teraz jako freelancer korzystajac przede wszystkim ze swej bogatej wiedzy eksperckiej, być może również współpracując z Grupą Onet. Na na pytanie, czy byli menedżerowie Onetu planują rozwinąć wspólny biznes, Marek Soból powiedział, że nie można wykluczyć takiej możliwości.

W piątek (13 marca 2009) informowaliśmy, że skład Zarządu Grupy Onet.pl opuścił Marek Kapturkiewicz, który z firmą związany był od 1999 r.

Obserwacja wyników Megapanelu PBI/Gemius przez ostatnie trzy miesiące dostarcza informacji o stopniowym, acz konsekwentnym odpływie internautów z tego najbardziej popularnego portalu w Polsce. W październiku 2008 r. portal przyciągnął ponad 10 mln real users, co dało mu zasięg rzędu 64,03%. W listopadzie użytkowników było już blisko 9 mln 980 tys. (63,10%), by w grudniu odnotować wynik 9 mln 540 tys. real users i osiągnąć 61,46% zasięg.

Aktualizacja: 20 marca 2009 12:10

Patrz też:

Kuchnia Onet