Kolejne pozwy MPAA

Tym razem MPAA (Motion Picture Association of America) wzięło pod lupę serwisy, które pomagają w wymianie programów i filmów telewizyjnych. Batalia o filmy kinowe trwa dalej, a tymczasem organizacja szuka sobie ciągle nowych wrogów.

MPAA zdecydowało się na taki krok, gdyż w ostatnim czasie wyraźnie wzrosła liczba programów i filmów telewizyjnych nielegalnie rozpowszechnianych w Internecie i organizacja uznała, że 'obrona' tego typu programów jest równie ważna, jak filmów z dużego ekranu. Jest to pierwsza akcja wymierzona w grupy pirackie, które skupiły swoją działalność głównie na programach telewizyjnych.

Strony, które tym razem wzięto "na celownik", to serwisy sieci BitTorrent, które według MPAA są głównym źródłem dystrybucji pirackich wersji filmów i programów. Pozwy dotyczą głównie trackerów (serwisów, które pośredniczą w wymianie plików), a nie pojedynczych komputerów, z których pobierano lub wysyłano chronione prawami autorskimi treści, aczkolwiek takie też zostały namierzone. MPAA nie podało szczegółów dotyczących pojedynczych użytkowników sieci BitTorrent, natomiast pozwane serwisy to: ShunTV, Zonatracker, Btefnet, Scifi-Classics, CDDVDHeaven oraz Bragginrights.