Kolejna inwestycja bmp

bmp eBusiness i Central & Eastern Europe Venture (CEEV) objęły wspólnie 40 procent udziałów w warszawskiej firmie to.czy.to, która tworzy serwis internetowy dla branży RTV i AGD.

Jest to już piąta inwestycja bmp w Polsce. To.czy.to jest pierwszym polskim projektem obejmującym przygotowanie oraz prowadzenie internetowej platformy transakcyjno-komunikacyjnej dla branży elektroniki użytkowej i artykułów gospodarstwa domowego. Firma realizuje go we współpracy z wydawnictwem Platform Group i spółką informatyczną Melog.com.

To.czy.to istnieje od początku października. bmp, spółka typu venture capital, specjalizuje się w inwestycjach w przedsięwzięcia związane z usługami handlu elektronicznego. W Polsce zainwestowała już w BillNet (płatności elektroniczne), IDS (provider), K2 Internet (firma świadcząca usługi internetowe), Internet Service (portal motoryzacyjny).

Central & Eastern Europe Venture jest funduszem kooinwestycyjnym, założonym przez niemiecką firmę państwową Deutsche Investitions- und Entwicklungsgesellschaft i bmp AG.

Środki finansowe CEEV, w wysokości 10 mln euro przeznaczone są na inwestycje w Europie Środkowej i Wschodniej. Kapitał ten został udostępniony przez DEG. Kolejne 10 mln euro inwestuje równolegle bmp.