Kolejna inwestycja MCI Management

Fundusz MCI Management zainwestował 1,5 mln zł w wortal turystyczny Travelplanet. Widać wyraźne ożywienie w tym sektorze internetowego rynku.

Za kwotę 1,5 mln zł fundusz objął 91% udziałów serwisu turystycznego. Jest to 7 spółka w portfelu MCI Management a pierwsza tego typu. Przedstawiciele funduszu uważają, że witryna jest korzystną inwestycją z uwagi na szybki rozwój rynku turystycznego w Polsce. W przyszłości chce on wprowadzić Travelplanet.pl na giełdę papierów wartościowych.

Travelplanet wystartuje na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku. Portal jest nastawiony przede wszystkim na sprzedaż wszelkich kategorii ofert biur podróży. Zasadniczym źródłem dochodu portalu ma być, wedle planów, prowizja od tych transakcji. Łukasz Bartoszewicz z Travelplanet mówi jednak, że jest raczej kwestia przyszłości: „Na początku spodziewamy się, że e-commerce przyniesie nam między 20 a 50% przychodu. Reszta będzie pochodziła z reklam. Chcemy, aby te proporcje z czasem zmieniły się”.

Do popularyzacji usług portalu ma się przyczynić rozbudowany serwis informacyjny edytowany przez specjalistów z różnych branż turystycznych i samych turystów. Travelplanet zamierza także występować w roli content providera i sprzedawać zgromadzone w informacje. „Sądzimy, że będą nimi zainteresowane przede wszystkim duże portale, które prowadzą działy turystyczne. W przyszłości ta usługa powinna przynosić 5-10% dochodu” mówi Łukasz Bartoszewicz. Przyznaje jednak, że nie ma jeszcze teraz zainteresowanych nią.

Wczoraj dwa inne serwisy turystyczne – Wypoczynek.pl i Vikki.pl - ogłosiły potrzebę znalezienia inwestorów, którzy zainwestują w nie po ok. 1,5 mln zł.