Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Kolejna forma phishingu

Phisherzy nie śpią. Jak donosi firma Kaspersky Lab, cybeprzestępcy opracowali nową formę ataku - w wysyłanych do klientów systemu płatności PayPal mailach proszą o wydrukowanie i przesłanie informacji o hasłach i numerach kart kredytowych faksem, na darmowy numer w Stanach Zjednoczonych.

Do tej pory, wykradanie poufnych informacji, takich jak, dane osobowe, numery kart kredytowych, hasła i loginy, odbywało się przy pomocy m.in. sfingowanych stron internetowych. Ofiary otrzymywały wiadomość e-mail, która informowała o awarii w systemie banku lub innej instytucji, i odsyłały na stronę łudząco podobną do oryginalnej.

Jak powiedział David Emm, konsultant ds. bezpieczeństwa w firmie Kaspersky Lab, "Jest to zupełna nowość i trzeba przyznać, że "phisherzy" wykazali się pomysłowością."

Więcej informacji: Kaspersky Lab