Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Kolejna dziura w IE?

Tom Ferris, niezależny ekspert ds. zabezpieczeń, poinformował o wykryciu kolejnego niebezpiecznego błędu w przeglądarce internetowej Microsoftu. Na atak podatny jest w pełni uaktualniony Internet Explorer, zainstalowany w systemie Windows XP SP2.

Ferris z oczywistych względów nie udostępnił publicznie szczegółowych informacji o błędzie - dane te zostały przekazane przedstawicielom Microsoftu. Rzecznik firmy uspokaja, że jak do tej pory do Microsoftu nie dotarły żadne sygnały o wykorzystywaniu błędu do przeprowadzania ataków.

Wiadomo, że błąd w przeglądarce umożliwia uruchomienie dowolnego kodu w systemie podczas wyświetlenia odpowiednio spreparowanej strony WWW. Na błąd na pewno podatna jest w pełni uaktualniona, najnowsza wersja IE - być może jednak problem dotyczy również poprzednich wersji programu.

Warto wspomnieć, że Ferris już wcześniej znajdował poważne błędy w oprogramowaniu Microsoftu - m.in. w protokole RDP (Remote Desktop Protocol).

Brak jest jeszcze szczegółowych informacji technicznych o naturze błędu. Opublikowany jak na razie alert FrSIRT zawiera informacje o dziurawych wersjach MSIE oraz stwierdza że brak jest dostępnych poprawek na tę dziurę.