Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Kofta tylko w Internecie

W październiku na stronach empik.com i książki.pl ukaże się pierwszy fragment książki Krystyny Kofty "Krótka historia Iwony Tramp". Utwór dostępny będzie – bezpłatnie - przez dwa lata tylko w Internecie.

"Krótka historia Iwony Tramp" została napisana przez Krystynę Koftę z myślą o internautach. Jest to powieść społeczno-obyczajowa, ukazująca perypetie dziewczyny z prowincji, która próbuje zrobić karierę modelki, wykorzystując charakterystyczne brzmienie swojego nazwiska.

Dwa razy w tygodniu ukazywać się będzie kolejny odcinek powieści. Czytelnicy – na specjalnie utworzonej liście dyskusyjnej - na gorąco będą mogli się dzielić się opiniami o utworze. Pocztą elektroniczną będą mogli przesyłać autorce sugestie dotyczące dalszych losów bohaterów.

Dwa razy w miesiącu serwisy www.empik.com i www.ksiozki.pl wspólnie będą organizowały godzinne czaty z udziałem Krystyny Kofty.

W umowie podpisanej z Easy Net, właścicielem obu serwisów, Krystyna Kofta udzieliła firmie wyłącznej licencji na dwuletnie rozpowszechnianie utworu i jego digitalizację, czyli zapis w formie cyfrowej. Oznacza to, że żaden inny wydawca w tym okresie nie może wydać utworu w tradycyjnej, papierowej formie. Tajemnicą objęte zostały warunki finansowe transakcji.