Kobiety coraz częściej korzystają z Internetu w telefonie

Liczba kobiet wykorzystujących telefon do przeglądania Sieci gwałtownie się zwiększa. Tak przynajmniej wynika z bardzo dużej ankiety, którą przeprowadziła Opera.

Opera Software zebrała ponad 10 milionów odpowiedzi w ankiecie dla użytkowników przeglądarki Opera Mini. Informacje te pochodzą z 15 krajów z różnych zakątków naszego globu. Największym zaskoczeniem okazał się wspominany wzrost liczby kobiet przeglądających Sieć z telefonów komórkowych. Ich udział wśród ogółu korzystających z Intenetu stale rośnie.

W ciągu dwóch lat Opera Mini zanotowała 575-procentowy wzrost w grupie użytkowników płci pięknej. W analogicznym okresie liczba mężczyzn korzystających z tej przeglądarki zwiększyła się o 233 procent.

Procentowo, największy udział kobiet korzystających z Opery Mini zanotowano w Republice Południowej Afryki (43,5%), Stanach Zjednoczonych, Rosji oraz Wielkiej Brytanii. Na drugim końcu statystyki znajdują się Indie (4%), Chiny, Wietnam i Nigeria (5,4%).

Analitycy z Garntner Research uważają, że ten wzrost udziału kobiet związany jest z nowymi aplikacjami, a nie sprzętem. Według nich kobiety wcale nie szukają "różowych" telefonów i innych wizualnych atrakcji, a ciekawych programów np. ułatwiających im godzenie pracy z życiem rodzinnym. Atrakcyjna dla kobiet jest także coraz większa oferta aplikacji związanych z portalami społecznościowymi.

Niestety użytkownicy mobilnego Internetu to ciągle w większości mężczyźni. Różnice jednak powoli zaczynają się zacierać. Jeszcze dwa lata temu stosunek mężczyzn do kobiet używających Internetu z telefonów wynosił 88 do 12 procent. Teraz wynosi on już 77 do 23.