Kłopoty testu 3G w Japonii

NTT DoCoMo poinformowało o kłopotach z próbnym użytkowaniem sieci telefonii 3G w Japonii. Rozpoczęty w tym tygodniu test został przerwany w wyniku, trawających przez 18 godzin, zakłóceń w serwisie pocztowym.

Kłopoty próbnej sieci 4500 urządzeń, działających w okolicach Tokyo, rozpoczęły się w czwartek. Wiadomości z komputerów stacjonarnych nie mogły przez 18 godzin dotrzeć do urządzeń przenośnych, ze względu na kłopoty serwera w Yokohamie. Z zakłóceniami uporano się z nim w piątek po południu czasu miejscowego.

Niedawno japoński operator przełożył uruchomienie usług telefonii 3G do października br., ze względu na problemy z oprogramowaniem. Przełożono również inaugurację wideofonów, także ze względu na błędy ich oprogramowania. Pod koniec czerwca br. spodziewane jest włączenie do testów 1200 wideofonów.

Obecnie w eksperymencie uczestniczą dwa rodzaje telefonów, m.in. usprawniona wersja telefonu obsługującego tryb i-mode. Czwartkowe problemy techniczne uniemożliwiły korzystanie z poczty elektronicznej także użytkownikom i-mode, lecz dostępność usługi przywrócono w ciągu trzech godzin.

Utrzymuje się wysokie zainteresowanie projektem. Do uczestnictwa w testach zgłosiło się wcześniej 147 tys. osób.

<i>Źródło: CNET.com</i>