Klienci TP porzucają modem na rzecz stałego łącza

Na początku roku Telekomunikacja Polska podała, że z jej usług dostępu do internetu korzysta nieco ponad milion klientów. Ta liczba w I kwartale 2006 roku wzrosła do 1,31 mln. Gdy wliczymy użytkowników, korzystających z internetu przez modem, w I kwartale TP obsługiwała już 1,78 mln klientów. Modemowych klientów jest jednak coraz mniej. Prawie połowa osób, które jeszcze przed rokiem korzystała z dostępu wydzwanianego, przerzuciła się na stałe łącze.

W pierwszym kwartale br. liczba klientów TP SA korzystających z usługi dostępu do internetu wzrosła do 1,78 mln.

Liczba klientów TP SA korzystających z szerokopasmowego dostępu do internetu wzrosła w I kwartale 2006 roku do 1,31 mln z 838 tys. w I kwartale 2005 roku.

Natomiast liczba osób korzystających z połączeń za pośrednictwem modemu spadła do 464 tys. z 801 tys. przed rokiem.

Klienci TP porzucają modem na rzecz stałego łącza
Miesięczny przychód z jednego klienta korzystającego z dostępu do internetu (ARPU) wzrósł do 62,1 zł z 60,6 zł przed rokiem.

Według badań prowadzonych przez największe w Polsce, niezależne firmy zajmujące się badaniami rynku, takie jak np. GfK Polonia, liczba dostępów szerokopasmowych w Polsce w 2004 roku przekroczyła 2 miliony. Pod koniec 2005 roku ta liczba została przez TP oszacowana na około 3 mln, wliczając w to dostęp poprzez technologie DSL, modemy analogowe i kablowe (telewizje kablowe) oraz bezprzewodowe (np. EDGE/UMTS, LMDS, WiFi czy WiMax).

Klienci TP porzucają modem na rzecz stałego łącza

Jak szybko przybywają nowi abonenci Neostrady?

Więcej o polskich dostawcach internetu: "Mapa polskich dostawców internetu czyli walka z wiatrakami"