Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Klienci TP porzucają modem na rzecz stałego łącza

Na początku roku Telekomunikacja Polska podała, że z jej usług dostępu do internetu korzysta nieco ponad milion klientów. Ta liczba w I kwartale 2006 roku wzrosła do 1,31 mln. Gdy wliczymy użytkowników, korzystających z internetu przez modem, w I kwartale TP obsługiwała już 1,78 mln klientów. Modemowych klientów jest jednak coraz mniej. Prawie połowa osób, które jeszcze przed rokiem korzystała z dostępu wydzwanianego, przerzuciła się na stałe łącze.

W pierwszym kwartale br. liczba klientów TP SA korzystających z usługi dostępu do internetu wzrosła do 1,78 mln.

Liczba klientów TP SA korzystających z szerokopasmowego dostępu do internetu wzrosła w I kwartale 2006 roku do 1,31 mln z 838 tys. w I kwartale 2005 roku.

Natomiast liczba osób korzystających z połączeń za pośrednictwem modemu spadła do 464 tys. z 801 tys. przed rokiem.

Klienci TP porzucają modem na rzecz stałego łącza
Miesięczny przychód z jednego klienta korzystającego z dostępu do internetu (ARPU) wzrósł do 62,1 zł z 60,6 zł przed rokiem.

Według badań prowadzonych przez największe w Polsce, niezależne firmy zajmujące się badaniami rynku, takie jak np. GfK Polonia, liczba dostępów szerokopasmowych w Polsce w 2004 roku przekroczyła 2 miliony. Pod koniec 2005 roku ta liczba została przez TP oszacowana na około 3 mln, wliczając w to dostęp poprzez technologie DSL, modemy analogowe i kablowe (telewizje kablowe) oraz bezprzewodowe (np. EDGE/UMTS, LMDS, WiFi czy WiMax).

Klienci TP porzucają modem na rzecz stałego łącza

Jak szybko przybywają nowi abonenci Neostrady?

Więcej o polskich dostawcach internetu: "Mapa polskich dostawców internetu czyli walka z wiatrakami"