Kiosk z prasą w internecie

Od marca działa w Polsce kiosk egazety.pl, gdzie jak na razie można zaprenumerować jedynie Parkiet w cyfrowej wersji. Już w czerwcu rusza drugi kiosk - NetPress z elektronicznymi wydaniami w wzbogaconym formacie PDF. Na mocy franchisingowej umowy z Zinio Systems, kiosk uruchomi Taurus.

Serwis NetPress.pl już działa, jednak nie można na nim jeszcze zakupić prenumeraty żadnego z prezentowanych na stronie tytułów. Jak na razie trwają testy wersji beta programu Zinio Reader 3.0, który umożliwia czytanie cyfrowej prasy.

Magazyny w formacie Zinio są dokładnymi replikami wersji drukowanej, a przy tym zawierają wbudowane archiwum, funkcje przeszukiwania, odnośniki łączące spis treści ze stroną w magazynie czy opcje zaznaczania czy dodawania notatek. Umożliwia też zastosowanie efektywnych zabezpieczeń typu DRM, które chronią zawartość przed nieuprawnionym dostępem.

Serwis Zinio dotychczas nie obsługiwał polskich wydawców, gdyż nie dysponował polskimi fontami. Według deklaracji Bartłomieja Roszkowskiego, dyrektora NetPress, w nowej wersji programu Zinio Reader 3.0 nie sprawiają już one kłopotów.

Umowę z Zinio Systems zawarły Zakłady Graficzne Taurus s z siedzibą w podwarszawskim Kazimierowie.

Więcej informacji o konkurencyjnym kiosku egazety.pl.