Kinoplex.gazeta.pl - filmy na życzenie za darmo

Po przejęciu sieci multipleksów Helios właściciela spółki Kinoplex, Agora uruchamia nowy serwis VOD Kinoplex.gazeta.pl udostępniający internautom dziesiątki filmów fabularnych i dokumentalnych. Sponsorem serwisu jest sieć komórkowa FreeM.

Kinoplex.gazeta.pl działa w modelu VOD. Oglądanie filmów w serwisie jest bezpłatne, a w zamian za dostęp do treści, widzowie oglądają reklamy.

Wybór FreeM jako sponsora serwisu może świadczyć o tym, że Kinoplex skierowany jest głównie do młodych osób korzystających z treści multimedialnych w internecie. Na razie, brak jednak informacji o tym czy planowane jest uruchomienie wersji mobilnej serwisu. Filmy w nowym serwisie Gazeta.pl wyświetlane są w technologii Microsoft Silverlight.

Kinoplex.gazeta.pl - filmy na życzenie za darmo

Kinoplex.gazeta.pl

Kinoplex pozwala użytkownikom wybierać filmy z niezbyt rozbudowanego katalogu tematycznego (komedia, akcja romans i horror) oraz dość ciekawe pozycje kina hiszpańskiego i czeskiego). Serwis udostępnia także kanał tematyczny z filmami dokumentalnymi National Geographic. Filmy prezentowane w Kinopleksie pochodzą od SPI International, Vivarto oraz Art House.

Kinoplex.gazeta.pl to nie pierwszy serwis wideo Agory, która udostępnia już seriale internetowe TiVi.pl, kanał telewizji internetowej Tuba.tv i telewizję informacyjną Gazeta.tv. Firma dotąd nie próbowała jeszcze bezpłatnego wyświetlania w sieci kinowych hitów, takich jak "Kate i Leopold", "Marzyciel" czy "21 gramów".

Sprzedażą reklam na serwisie zajmie się uruchomiona niedawno przez Agorę sieć reklamy wideo AdPlayer. Kinoplex ma zarabiać na reklamie pozyskiwanej poprzez sieć wideo (np. reklamy typu interaktywny overlayer) oraz sponsoring serwisu i kanałów tematycznych.

Promocja nowej platformy VOD od Gazety.pl będzie prowadzona na stronach WWW oraz w tytułach prasowych Agory. Planowany jest szczególny rodzaj współpracy z dodatkiem tematycznym Gazety Wyborczej, pt. "Gazeta Co Jest Grane".