Kinect z dwa razy większą rozdzielczością?

Osoby hakujące najnowszy kontroler Microsoftu, pokazały jaki kryje się w nim potencjał. Teraz przyszedł czas na specjalistów z amerykańskiej firmy, którzy ponoć zamierzają podwoić rozdzielczość z jaką pracują kamerki Kinecta.

Kinect będzie pracował z dwa razy większą rozdzielczością?

Zobacz także

Zdaniem redakcji serwisu Joystiq, specjaliści Microsoftu pracują nad aktualizacją oprogramowania Kinecta, która podwoiłaby maksymalną rozdzielczość z jaką pracują kamerki umieszczone w tym urządzeniu. Ta została "na sztywno" ustawiona na 320x240. Ma to umożliwiać komfortową pracę kilku urządzeniom podłączonym przez USB do konsoli Xbox 360. Według niepotwierdzonych informacji, w nadchodzących miesiącach pojawi się aktualizacja software’u Kinecta, która zwiększy tę rozdzielczość do 640x480, ale nadal pozwoli konsoli bez problemu współpracować z kilkoma zewnętrznymi urządzeniami czy akcesoriami.

Redakcja Joystiqa zaznacza jednak, że poprawienie rozdzielczości niekoniecznie będzie się od razu wiązało z większą czułością kontrolera. Po przeprowadzeniu tego zabiegu może on natomiast działać odrobinę wolniej.

Czy jednak nie warto tego zrobić kiedy ogląda się takie projekty jakie pokazali pracownicy Massachusetts Institute of Technology czy domorośli "hakerzy" Kinecta?