Kinect rozpoznaje język migowy

Przed premierą nowego kontrolera Microsoftu, plotkowało się o tym, że urządzenie będzie potrafiło odczytywać język migowy. Co prawda Microsoft ostateczie nie udostępnił tej technologii, nie przeszkodziło to jednak zdolnym programistom w opracowaniu aplikacji, która to umożliwia.

Kinect rozpoznaje amerykański język migowy dzięki wysiłkom pracowników Georgia Tech College of Computing. Ludzie ci od dłuższego czasu pracują przy projekcie CopyCat. Ma on na celu stworzenie gry wideo, która uczyć będzie młodych ludzi właśnie amerykańskiego języka migowego. Niestety do tej pory aplikacja działała w oparciu o gesty użytkownika noszącego specjalne, kolorowe rękawice wyposażone w akcelerometr.

Nowa wersja CopyCat wykorzystuje możliwości Kinecta. Kamerka Microsoftu już teraz potrafi rozpoznać proste zdania z dokładnością sięgającą 98,8%. Ludzie z Georgia Tech College of Computing chcą teraz zwiększyć słownik obsługiwany przez Kinecta oraz CopyCat i sprawić, że duet ten będzie w stanie rozpoznawać długie i złożone zdania. Chcą oni także doprowadzić do tego, że kontroler skoncentruje się na ruchach ludzkich dłoni, a nie całych rąk. Warto jednak zaznaczyć, że Microsoft już jakiś czas temu opatentował technologię umożliwiającą Kinectowi rozpoznawanie języka migowego. Firma może więc zablokować dalszy rozwój aplikacji CopyCat.