Kindle od 19 października w Polsce

Najnowszy model czytnika e-booków Kindle już za niespełna dwa tygodnie będzie dostępny w sprzedaży na rynkach 100 państw z całego globu - w tym również Polski. Amazon planuje dotrzeć ze swoim produktem do jak największego grona odbiorców.

Kindle od 19 października w Polsce
Kindle Wireless Reading Device z ekranem 6 cali
Zobacz również

Amazon Kindle DX z 9,7-calowym wyświetlaczem pozostanie w sprzedaży. Cena urządzenia jak na razie pozostanie bez zmian i wynosić będzie 489 dolarów za sztukę.

Więcej na temat Kindle i Kindle DX:

Już 19 października br. Amazon wprowadzi najnowszy model czytnika e-booków Kindle na rynki ponad 100 państw, w tym również Polski.

"Kindle Wireless Reading Device" zaoferuje 6-calowy wyświetlacz, 0,36 cali grubości i wagę około 280 gramów. Urządzenie zostanie wyposażone w 2GB pamięci co pozwoli na przechowywanie nawet do 1500 książek. Główną cechą nowego Kindle jest możliwość bezpośredniego pobierania e-booków za pomocą technologii 3G. Mapa na stronie sklepu Amazon wskazuje, że usługa będzie dostępna na terenie całej Polski.

Urządzenie jest już dostępne w przedsprzedaży. Na terenie Stanów Zjednoczonych urządzenie kosztuje 279 dolarów. Mżna spodziewać się, że za zakup gadżetu w sklepach europejskich zapłacimy więcej. Redaktorzy brytyjskiego portalu PC Advisor twierdzą, że po uwzględnieniu podatków cena nowego Kindle na rynku brytyjskim zwiększy się ze 175 do około 200 funtów.

Szacowana cena światowych bestsellerów wyniesie około 12 dolarów za egzemplarz. W momencie premiery Kindle Wireless Reading Device firma zaoferuje również ponad 100 tys. tytułów w cenie poniżej 6 dolarów. Warto dodać, że w Stanach Zjednoczonych za bestsellery płacić się będzie mniej - około 10 dolarów za sztukę.

Ciekawostką jest, że choć nowy Kindle trafi do sprzedaży w ponad 100 państwach, to nie zostanie wprowadzony na rynek Chin. Amazon w oficjalnym komunikacie stwierdził, że nie jest w stanie dostarczyć w ten rejon ani samego czytnika, ani przeznaczonych na niego cyfrowych książek.