Kiepski start konsoli Microsoftu

Produkowane przez Microsoft konsole do gier Xbox spotkały się w Europie z nikłym zainteresowanie klientów - przynajmniej w porównaniu z popytem na te urządzenia w Japonii oraz USA.

Taki wniosek płynie z lektury z artykułu opublikowanego w niemieckim serwisie Heise.de (opartego na raporcie Markt für Computer und Videospiele). Według danych Markt für Computer und Videospiele, w ciągu trzech pierwszych dni sprzedaży Xbox na niemieckim rynku, urządzenie to nabyło jedynie 10 tys. klientów. Podobnie było we Francji - lepszym wynikiem mogą się jedynie poszczycić brytyjscy dystrybutorzy konsoli, którzy sprzedali blisko 48 tys. Xboxów w ciągu trzech pierwszych dni sprzedaży.

Choć trudno w tym momencie porównywać te wyniki z rekordowym popytem na Xboxy na amerykańskim i japońskim rynku - z uwagi na ogrom tego pierwszego i specyfikę drugiego - to warto jednak porównać je z wynikami sprzedaży konsoli Sony Playstation2. W ciągu pierwszych dwóch dni od wprowadzenia tego urządzenia do Niemiec oraz Wielkiej Brytanii (pod koniec 2000 r.) sprzedano tam w sumie ponad 140 tys. konsol.