Kiedy rusza Facebook Memories?

Najprawdopodobniej przez pomyłkę, Facebook udostępnił na kilka chwil jedną ze swoich nadchodzących funkcjonalności. Użytkownicy serwisu społecznościowego mogli skorzystać z Facebook Memories.

Najprawdopodobniej w wyniku pomyłki Facebook udostępnił nową usługę Memories. Chwilę później na oficjalnym profilu portalu pojawił się komunikat, w którym czytamy, iż przez pewien czas, wewnętrzne prototypy nowej funkcjonalności, były udostępnione użytkownikom. W związku z tym serwis musiał zostać wyłączony na kilka minut - Facebook przeprasza za wszelkie niedogodności.

Ci, którzy zdążyli zapoznać się z usługą Memories, opisują ją jako rodzaj wykresu ze specjalnym menu do nawigacji. Na wykresie tym zaznaczana jest nasza aktywność wewnątrz serwisu. Na linii przedstawiającej upływające miesiące ukazywane są między innymi ilość wpisów publikowanych przez użytkownika, znajomi dodawani przez niego do profilu, zdjęcia ilustrujące konkretne wydarzenia czy klinięcia w charakterystyczną ikonę "Lubię to".

Niestety nie wiadomo czy i kiedy funkcjonalność ta na stałe zagości na Facebooku. Przedstawiciele firmy nie mieli nic więcej do dodania na ten temat.