Kid's Club - NASA dzieciom

NASA (National Aeronautics and Space Administration) udostępniła witrynę internetową, przeznaczoną dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, która ma wspomóc rodziców i nauczycieli w zapoznawaniu najmłodszych z podstawowymi zagadnieniami technologii i matematyki.

Witryna zawiera interaktywne, edukacyjne gry na różnych poziomach zaawansowania, które zapoznają małych "studentów" z podstawami matematyki, uczą kojarzenia, spostrzegawczości i logicznego myślenia. Zawartość zaprojektowano w taki sposób, aby mogła służyć dzieciom w domu dla twórczej rozrywki, ale również nauczycielom do prowadzenia zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.

NASA Kid's Club

NASA Kid's Club

Kid's Club został tak zaprojektowany, aby mogli z niego korzystać również niepełnosprawni uczniowie. Gry prezentowane na witrynie są dostępne zarówno w wersji wykorzystującej technologię flash, jak i w uboższej wersji dla użytkowników nie posiadających szybkiego dostępu do Internetu, lub mających za słabe komputery.

Angela Phillips Diaz z działu edukacyjnego NASA mówi, że celem, który przyświecał twórcom witryny, było stworzenie medium, które zainteresuje i zachęci najmłodszych do odkrywania i badania tematów, które rozwijają u nich pierwsze zdolności i zainteresowania techniczne.

Witryna dostępna jest w języku angielskim.

Kid's Club

Serwis NASA przeznaczony dla dzieci