Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Kid's Club - NASA dzieciom

NASA (National Aeronautics and Space Administration) udostępniła witrynę internetową, przeznaczoną dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, która ma wspomóc rodziców i nauczycieli w zapoznawaniu najmłodszych z podstawowymi zagadnieniami technologii i matematyki.

Witryna zawiera interaktywne, edukacyjne gry na różnych poziomach zaawansowania, które zapoznają małych "studentów" z podstawami matematyki, uczą kojarzenia, spostrzegawczości i logicznego myślenia. Zawartość zaprojektowano w taki sposób, aby mogła służyć dzieciom w domu dla twórczej rozrywki, ale również nauczycielom do prowadzenia zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.

Kid's Club - NASA dzieciom

NASA Kid's Club

Kid's Club został tak zaprojektowany, aby mogli z niego korzystać również niepełnosprawni uczniowie. Gry prezentowane na witrynie są dostępne zarówno w wersji wykorzystującej technologię flash, jak i w uboższej wersji dla użytkowników nie posiadających szybkiego dostępu do Internetu, lub mających za słabe komputery.

Angela Phillips Diaz z działu edukacyjnego NASA mówi, że celem, który przyświecał twórcom witryny, było stworzenie medium, które zainteresuje i zachęci najmłodszych do odkrywania i badania tematów, które rozwijają u nich pierwsze zdolności i zainteresowania techniczne.

Witryna dostępna jest w języku angielskim.

Kid's Club

Serwis NASA przeznaczony dla dzieci