Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

KiSS i CinemaNow - filmy z Internetu do salonu

Przedstawiciele firm Kiss Technology i CinemaNow zapowiedzieli, że na targach Consumer Electronic Show zaprezentują odtwarzacz DVD, który będzie w stanie odtwarzać i pobierać filmy bezpośrednio z serwisu filmowego CinemaNow.

Dzięki nowemu odtwarzaczowi Kissa - mowa tu o modelu DP-600 - użytkownicy CinemaNow będą mogli w przyszłości rozpoczynać oglądanie filmu z zasobów serwisu natychmiast po jego zakupieniu - bez konieczności uprzedniego pobrania go na dysk komputera czy magnetowidu cyfrowego.

Pliki wideo udostępniane przez CinemaNow zapisane są w stworzonym przez Microsoft formacie Windows Media Video 9. Serwis oferuje ponad 6,5 tys. filmów, które można kupić (opcja 'download to own') lub wypożyczyć przez Internet.

KiSS i CinemaNow - filmy z Internetu do salonu

Kiss DP-600

Przystosowany do współpracy z CinemaNow oraz innymi tego typy usługami odtwarzacz Kiss DP-600 ma trafić do sprzedaży na początku przyszłego roku. Więcej informacji na temat tego urządzenia można znaleźć w tekście "KiSS: nowe odtwarzacze DVD w drodze".