Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Kaspersky szturmuje Amerykę

Dobra wiadomość dla użytkowników Linuksa za Atlantykiem. Po sześciu latach od premiery, Kaspersky Anti-Virus dedykowany na ten system, trafi w końcu na rynek amerykański.

Do tej pory dostępny głównie na rynku europejskim, Kaspersky Anti-Virus trafi pod strzechy amerykańskich użytkowników Linuksa, FreeBSD i OpenBSD. Zwiększenie popularności tych systemów za oceanem zmobilizowało firmę Kaspersky Labs do rozszerzenia swojej oferty na Amerykę Płn.

Kaspersky Anty-Virus w wersji 5.5 przeznaczony jest do pracy zarówno na serwerach pocztowych, jak i serwerach plików czy zwykłych stacjach roboczych. Poprawiona wersja oferuje między innymi technologię skanowania w czasie rzeczywistym, nazwaną Kavmonitor, której zadaniem jest przechwytywanie i poddawanie kwarantannie podejrzanych obiektów. Wbudowany interfejs sieciowy pozwala administratorom monitorować szkodliwe programy przenikające do ich sieci.

Cena licencji, w przypadku jednego komputera wynosi 26 USD. Ci, którzy chcą chronić swoje serwery z danymi muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 190 USD za jedną licencje. Koszt ochrony jednej skrzynki mailowej to 19,34 USD w przypadku zakupu od 10 do 25 licencji.