Kaspersky szturmuje Amerykę

Dobra wiadomość dla użytkowników Linuksa za Atlantykiem. Po sześciu latach od premiery, Kaspersky Anti-Virus dedykowany na ten system, trafi w końcu na rynek amerykański.

Do tej pory dostępny głównie na rynku europejskim, Kaspersky Anti-Virus trafi pod strzechy amerykańskich użytkowników Linuksa, FreeBSD i OpenBSD. Zwiększenie popularności tych systemów za oceanem zmobilizowało firmę Kaspersky Labs do rozszerzenia swojej oferty na Amerykę Płn.

Kaspersky Anty-Virus w wersji 5.5 przeznaczony jest do pracy zarówno na serwerach pocztowych, jak i serwerach plików czy zwykłych stacjach roboczych. Poprawiona wersja oferuje między innymi technologię skanowania w czasie rzeczywistym, nazwaną Kavmonitor, której zadaniem jest przechwytywanie i poddawanie kwarantannie podejrzanych obiektów. Wbudowany interfejs sieciowy pozwala administratorom monitorować szkodliwe programy przenikające do ich sieci.

Cena licencji, w przypadku jednego komputera wynosi 26 USD. Ci, którzy chcą chronić swoje serwery z danymi muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 190 USD za jedną licencje. Koszt ochrony jednej skrzynki mailowej to 19,34 USD w przypadku zakupu od 10 do 25 licencji.