Kamil Durczok wydawcą "jedynki" Onetu

Znany dziennikarz, wydawca telewizyjnego programu informacyjnego Fakty, jest dziś odpowiedzialny za materiały umieszczane w portalu Onet.pl, które pojawiają się na stronie głównej. Jego praca będzie trwała od 6:00 do 16:00, a następnie odbędzie się czat z użytkownikami.

Kamil Durczok wydawcą "jedynki" Onetu
Portal internetowy chce za pośrednictwem Kamila Durczoka przybliżyć użytkownikom swoją pracę i pokazać, że jest dynamicznym medium z szeroką autorską ofertą informacyjną i rozrywkową.

Vip wydaje Onet

W odpowiedzi na nasze pytania Paweł Klimiuk, rzecznik prasowy Onet.pl, przyznał, że przy tej okazji portal liczy też na ciekawy i unikalne treści dla użytkowników. Kamil Durczok zamówił u dziennikarzy Onetu własne tematy, które ci zobowiązani są napisać.

Pomysł na oddanie portalu w ręce osoby znanej z innych mediów narodził się na jednym z kolegiów redakcyjnych. Jeśli ta formuła się sprawdzi, spodoba się naszym użytkownikom, to projekt, który nazywamy roboczo "vip wydaje Onet" będzie na pewno kontynuowany. W tej chwili nie ujawniamy kto będzie kolejnym gościem Onetu - powiedział Klimiuk.

Rola Kamila Durczoka jako wydawcy

Onet wybrał Kamila Durczoka z uwagi na jego doświadczenie na rynku mediów. Portal chce, by cała akcja stała się ciekawym wydarzeniem branży medialnej, ale oczekuje również prawdziwej pracy i uważa, że taki fachowiec im to zapewni.

To on zdecyduje w ciągu dnia jak zarządzać zawartością strony głównej, żeby zaciekawić użytkowników i zrealizować cele wydawnicze. Praca wydawcy obejmuje też zarządzanie blokiem wiadomości bieżących z serwisów tematycznych (wiadomości, biznes, sport, moto, rozrywka itd.) trafiających na stronę główna Onetu - mówi Klimiuk.

Do tego dochodzi tez reagowania na wydarzenia bieżące, i zlecanie przygotowania kolejnych materiałów dziennikarzom, ale to będzie najłatwiejsze zadanie dla szefa największego ogólnopolskiego programu informacyjnego.

Wydawca Faktów TVN będzie pracował dziś w Onecie od 6:00 do 16:00, a następnie spotka się z użytkownikami portalu na specjalnym czacie.

Podsumowanie dnia

Kamil Durczok w roli wydawcy Onetu nie odszedł od klasycznej tematyki prezentowanej zwykle w portalu. Zlecił również napisanie trzech tematów na jedynkę, prezentowanych w centralnej części strony. Były to artykuły: Człowiek stworzony na nowo, Blogerze, czego się boisz? oraz Wielka moda, czy polski zaścianek?.

W czasie rozmowy z użytkownikami Onetu, Durczok powiedział, że zaskoczyły go rozmiary fabryki informacji jaką jest Onet. Na pytanie o tekst skierowany do blogerów, odpowiedział: Cenię blogerów i to co robią. Natomiast trudno mi pogodzić się z tym, że część z nich swoją odwagę i bezkompromisowość ukrywa pod pseudonimem.

Dzisiejszy wydawca Onetu stwierdził, że nie był w stanie zliczyć osób, które pomagały mu dziś i tylko dzięki nim udało mu się nie wysadzić Onetu w powietrze. Oczywiście nie zabrakło pytania o brudny stół. Durczok stwierdził, że tamta wpadka dopinguje go do dbałości o czystość polszczyzny.

Aktualizacja: 19 stycznia 2011 17:36

Dodano podsumowanie dnia wraz z wypowiedziami Kamila Durczoka.