Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Kamil Durczok wydawcą "jedynki" Onetu

Znany dziennikarz, wydawca telewizyjnego programu informacyjnego Fakty, jest dziś odpowiedzialny za materiały umieszczane w portalu Onet.pl, które pojawiają się na stronie głównej. Jego praca będzie trwała od 6:00 do 16:00, a następnie odbędzie się czat z użytkownikami.

Kamil Durczok wydawcą "jedynki" Onetu
Portal internetowy chce za pośrednictwem Kamila Durczoka przybliżyć użytkownikom swoją pracę i pokazać, że jest dynamicznym medium z szeroką autorską ofertą informacyjną i rozrywkową.

Vip wydaje Onet

W odpowiedzi na nasze pytania Paweł Klimiuk, rzecznik prasowy Onet.pl, przyznał, że przy tej okazji portal liczy też na ciekawy i unikalne treści dla użytkowników. Kamil Durczok zamówił u dziennikarzy Onetu własne tematy, które ci zobowiązani są napisać.

Pomysł na oddanie portalu w ręce osoby znanej z innych mediów narodził się na jednym z kolegiów redakcyjnych. Jeśli ta formuła się sprawdzi, spodoba się naszym użytkownikom, to projekt, który nazywamy roboczo "vip wydaje Onet" będzie na pewno kontynuowany. W tej chwili nie ujawniamy kto będzie kolejnym gościem Onetu - powiedział Klimiuk.

Rola Kamila Durczoka jako wydawcy

Onet wybrał Kamila Durczoka z uwagi na jego doświadczenie na rynku mediów. Portal chce, by cała akcja stała się ciekawym wydarzeniem branży medialnej, ale oczekuje również prawdziwej pracy i uważa, że taki fachowiec im to zapewni.

To on zdecyduje w ciągu dnia jak zarządzać zawartością strony głównej, żeby zaciekawić użytkowników i zrealizować cele wydawnicze. Praca wydawcy obejmuje też zarządzanie blokiem wiadomości bieżących z serwisów tematycznych (wiadomości, biznes, sport, moto, rozrywka itd.) trafiających na stronę główna Onetu - mówi Klimiuk.

Do tego dochodzi tez reagowania na wydarzenia bieżące, i zlecanie przygotowania kolejnych materiałów dziennikarzom, ale to będzie najłatwiejsze zadanie dla szefa największego ogólnopolskiego programu informacyjnego.

Wydawca Faktów TVN będzie pracował dziś w Onecie od 6:00 do 16:00, a następnie spotka się z użytkownikami portalu na specjalnym czacie.

Podsumowanie dnia

Kamil Durczok w roli wydawcy Onetu nie odszedł od klasycznej tematyki prezentowanej zwykle w portalu. Zlecił również napisanie trzech tematów na jedynkę, prezentowanych w centralnej części strony. Były to artykuły: Człowiek stworzony na nowo, Blogerze, czego się boisz? oraz Wielka moda, czy polski zaścianek?.

W czasie rozmowy z użytkownikami Onetu, Durczok powiedział, że zaskoczyły go rozmiary fabryki informacji jaką jest Onet. Na pytanie o tekst skierowany do blogerów, odpowiedział: Cenię blogerów i to co robią. Natomiast trudno mi pogodzić się z tym, że część z nich swoją odwagę i bezkompromisowość ukrywa pod pseudonimem.

Dzisiejszy wydawca Onetu stwierdził, że nie był w stanie zliczyć osób, które pomagały mu dziś i tylko dzięki nim udało mu się nie wysadzić Onetu w powietrze. Oczywiście nie zabrakło pytania o brudny stół. Durczok stwierdził, że tamta wpadka dopinguje go do dbałości o czystość polszczyzny.

Aktualizacja: 19 stycznia 2011 17:36

Dodano podsumowanie dnia wraz z wypowiedziami Kamila Durczoka.