Kameleon WWW

Druga generacja platformy stworzonej przez poznańską firmę Gammanet została wzbogacona o kilka elementów.

Kameleon to system stworzony przez poznańską firmę Gammanet na potrzeby tworzenia obszernych serwisów internetowych. Głównym zadaniem systemu jest uproszczenie budowy i zarządzania serwisem internetowym.

Kameleona jest przeznaczony dla dużych i średnich firm, a także instytucji. System umożliwia szybką i wygodną ingerencji w zawartość stron oraz ich aktualizowanie bez konieczności konsultowania zmian z firmą realizującą projekt. Aktualizację i rozbudowę serwisów firmowych mogą dokonywać pracownicy firmy.

Kameleon składa się z następujących modułów: Webmaster (odpowiada za budowę serwisu i aktualizacje zawartości), Redaktor (zarządzanie serwisem i mechanizmami interaktywnymi) oraz (odpowiada za automatyzację czynności wynikających z obsługi klientów internetowych). Wszystkie działają w trybie online z poziomu przeglądarki internetowej. Do ich obsługi nie jest wymagana pogłębiona wiedza informatyczna czy znajomość języków programowania. Każdy z modułów może być indywidualnie dostosowany do potrzeb użytkownika, a także funkcjonować samodzielnie, spełniając swoje zadania po integracji z witryną macierzystą.